Fox terrier krótkowłosy – pielęgnacja

Fox terrier krótkowłosy - pielęgnacja

Krótki przegląd zasad pielęgnacji fox terriera krótkowłosego dostarczy solidnych podstaw do posiadania jednego z tych małych, pełnych życia psów. Psa należy regularnie zabierać do lekarza weterynarii na badania kontrolne, aby upewnić się, że jego uszy i zęby są w dobrym stanie. Należy również zapewnić tej żywiołowej rasie odpowiednią ilość ruchu i szkolenia. Opiekę nad psem tej rasy należy rozpocząć wcześnie, aby miał on czas wyrosnąć na silnego i niezależnego psa.

Podobnie jak w przypadku innych ras terierów, opieka nad psem gładkowłosym i przewodowym jest podobna. Ich osobowość w dużej mierze zależy od szkolenia, dlatego w miarę możliwości należy wybierać psy dorosłe. Zarówno Fox Terrier Drutowłosy jak i Fox Terrier Gładki są bardzo aktywne i wymagają regularnego ruchu oraz wielu ciekawych zajęć. Dlatego też powinieneś wziąć pod uwagę potrzeby tej rasy, aby zapewnić jej szczęśliwy i zdrowy dom.

W przypadku terierów gładkowłosych powodem do niepokoju mogą być choroby oczu. Mogą u nich wystąpić problemy z oczami, które w przypadku braku leczenia mogą doprowadzić do ślepoty. Dlatego też ważne jest, aby przynajmniej raz w roku odwiedzać lekarza weterynarii w celu monitorowania oczu psa pod kątem ewentualnych oznak problemów ze wzrokiem. Do najczęstszych problemów ze wzrokiem u tych psów należy zaćma. Lekarz weterynarii może zalecić przeprowadzenie operacji usunięcia wady wzroku. Inne schorzenia oczu to pierwotne zwichnięcie soczewki, które uszkadza soczewkę oka psa, oraz jaskra, która zmienia ciśnienie wewnątrz oka.

Rasa ta jest podatna na dysplazję stawów biodrowych i łokciowych, która wpływa na stawy. Jeśli choroby te zostaną wcześnie wykryte, można je leczyć chirurgicznie lub niechirurgicznie za pomocą leków, suplementów lub fizykoterapii. Leczenie chirurgiczne może być konieczne, ale na szczęście zdrowy pies może prowadzić szczęśliwe życie i być zdrowy przez długi czas. Oprócz odpowiedniej pielęgnacji, Fox Terrier gładkowłosy może również cierpieć na chorobę zastawek serca, która powoduje obciążenie serca.

Zobacz też:  Jak założyć hodowlę yorkshire terrier

Ponieważ Fox Teriery są inteligentne i mają dużo energii, ich właściciele muszą uważać, aby zapewnić im dużo ruchu i stymulacji. W przeciwnym razie mogą one przejawiać niepożądane zachowania. Na szczęście, przy odpowiednim szkoleniu, Fox Terrier może być kochającym towarzyszem dla dzieci w każdym wieku. Należy tylko pamiętać, aby nie zapoznawać go z psami-zabawkami lub kotami, ponieważ mogą one wyzwolić w nim naturalny popęd do zdobywania.

Lis gładkowłosy terier jest rasą wesołą i energiczną, która lubi kontakt z właścicielami i innymi zwierzętami domowymi. Nie są idealnymi towarzyszami dla kotów i mniejszych zwierząt, choć mogą z nimi współżyć, jeśli są odpowiednio socjalizowane. Ważne jest, aby często ćwiczyć fox terriera krótkowłosego, aby utrzymać go w zdrowiu i szczęściu. Ponadto, fox terrier gładkowłosy powinien mieć dużo miejsca do biegania, ponieważ łatwo może się znudzić wykonywaniem tej samej czynności przez dłuższy czas.

Smooth Fox Terrier: Psy tej rasy mają płaską, gęstą sierść, głównie w kolorze białym, czarnym lub brązowym. Gładka sierść łatwo się zrzuca, ale jest łatwa w utrzymaniu dzięki codziennej pielęgnacji w domu. Lisy gładkowłose są na ogół większe niż lisie teriery. Ogólnie rzecz biorąc, gładka sierść fox teriera gładkowłosego nie jest tak gęsta i kręta jak u wire fox teriera.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts