Czy bull terrier jest groźnym psem?

Czy bull terrier jest groźnym psem?

Jeśli szukasz psa o silnej osobowości i dużym charakterze, angielski bull terrier może być idealnym wyborem. Rasa ta może jednak stanowić zagrożenie dla innych psów, szczególnie tych większych. W związku z tym należy poświęcić czas i wysiłek na socjalizację tego psa. Oprócz szkolenia, Bull teriery wymagają regularnego socjalizacji i ćwiczeń, a w razie zagrożenia mogą stać się agresywne.

Choroby serca są również częstym problemem u terierów typu Bull. Niektóre rasy są bardziej podatne na tę chorobę niż inne, dlatego tak ważne są regularne kontrole u lekarza weterynarii. Szmery w sercu są zazwyczaj pierwszą oznaką choroby serca. Badanie ultrasonograficzne może pomóc określić, czy u Twojego Bull Terriera występuje któryś z tych problemów. W łagodnych przypadkach chorobę można leczyć, po prostu uwalniając Twojego Bull Terriera od nudy. Inne problemy, które mogą dotknąć Twojego Bull Terriera, to zwichnięcie soczewki, które występuje wtedy, gdy soczewka oka zostaje oderwana od oka. Leczenie może się różnić w zależności od stopnia zaawansowania i przyczyny zwichnięcia soczewki, które może być leczone za pomocą leków lub może wymagać operacji.

Rasa bull terrier cieszy się złą sławą. Wiele osób obawia się tej rasy, co prowadzi do całkowitego zakazu lub ograniczenia jej posiadania. Prawda jest jednak taka, że bull teriery są czułymi, lojalnymi i przyjaznymi psami, które tworzą bliskie więzi ze swoimi właścicielami. Być może nie zdajesz sobie sprawy z tego, że mogą być niebezpieczne, zwłaszcza gdy są pozostawione same sobie przez dłuższy czas.

Prawdą jest, że wszystkie psy są potencjalnie niebezpieczne, ale teriery typu bull nie są bardziej niebezpieczne niż inne rasy. Wciąż jednak najlepiej jest mieć świadomego właściciela, który prowadzi odpowiednie szkolenie i ma odpowiednie nawyki w zakresie zachowania. Siła ugryzienia teriera typu Bull może być śmiertelna, dlatego upewnij się, że posiadasz wszystkie informacje potrzebne do podjęcia najlepszej decyzji. Ale nigdy nie pozwól, aby Twój bull terrier był zbyt podekscytowany. Może i jest uroczy, ale może Cię ugryźć.

Zobacz też:  Yorkshire terrier - usposobienie

O ile cechy fizyczne są uwarunkowane genetycznie, o tyle zachowanie psa zależy od jego środowiska. Pozytywne interakcje z innymi psami to dobry sposób, aby zapobiec ujawnieniu się agresywnych skłonności w wieku dorosłym. Gdy szczenięta są trzymane na łańcuchu na zewnątrz lub izolowane od pozytywnych kontaktów z ludźmi, są bardziej skłonne do gryzienia. Takie zachowanie jest również powszechne u psów w typie pitbulla. Oznacza to, że jeśli obawiasz się o swojego psa, możesz rozważyć zakup psa rasy Bull terrier.

Prawo brytyjskie definiuje cztery typy psów jako potencjalnie niebezpieczne. Pit Bull Terrier, japoński Tosa i Fila Brasileiro to przykłady tych ras. Istnieją też inne rasy, które również zostały zakazane. Pit Bull Terrier jest przykładem psa niebezpiecznego. Jeśli zaatakuje on dziecko, może spowodować śmiertelne obrażenia. Dlatego warto być przygotowanym.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts