Dla kogo jest terrier angielski

Dla kogo jest terrier angielski

Terier angielski to rasa terierów. Są znane jako łagodne i inteligentne psy. Są również doskonałym wyborem dla rodzin. O teriera angielskiego można dbać na wiele sposobów, w tym regularnie pielęgnować, wyprowadzać na spacery i dawać mu dużo czułości. Teriery angielskie nie są odpowiednie dla wszystkich, ale dla wielu ludzi są idealnymi zwierzętami domowymi. Są one znane z łagodności i czułości, a nawet potrafią rozśmieszyć.

Pod koniec XIX wieku najbardziej popularną z tych dwóch odmian był angielski terier biały. Charakteryzowały się one czysto białym umaszczeniem i owalnymi oczami. Były to jedne z pierwszych terierów wyhodowanych na potrzeby konkursów. Były niewielkich rozmiarów, ważyły od 12 do 20 funtów. Nie wolno im było nosić niczego powyżej grzbietu, co sprawiało, że nie nadawały się do polowań. Miały również tendencję do słabości fizycznej, ponieważ nie były w stanie wychwycić ruchów swojej ofiary.

Angielskie teriery białe są małe, aktywne i energiczne. Ich pierwszym zastosowaniem było polowanie na szkodniki w gospodarstwach rolnych. Szczególnie dobrze radziły sobie z lokalizowaniem szkodników, ale nie były tak zaciekłe jak inne rasy terierów. Rasa ta ostatecznie zyskała popularność jako pies towarzyszący człowiekowi ze względu na swoją łagodność i umiejętność przystosowania się do różnych sytuacji. Od tego czasu jej popularność rozszerzyła się na Stany Zjednoczone. Ten artykuł jest poświęcony angielskim terierom białym i ich historii.

Terier angielski istnieje od wieków i choć nie jest powszechnie znany, jest blisko spokrewniony z innymi psami. Według większości ekspertów pochodzą one z Wysp Brytyjskich i były początkowo wykorzystywane przez rolników do polowania na małe gryzonie. Dziś teriery są nadal popularne wśród właścicieli rodzin i zwierząt domowych. Jak więc terier angielski może być wspaniałym zwierzęciem domowym? Są doskonałymi towarzyszami, ale mogą też być wspaniałymi psami stróżującymi.

Zobacz też:  Krótkowłosy yorkshire terrier - pielęgnacja

Imię i historia angielskiego bull teriera sprawiają, że jest on doskonałym wyborem dla rodzin. To wspaniałe zwierzę dla ludzi, którzy lubią długie spacery i dużo ruchu. Przygotuj się jednak na to, że będziesz musiał poświęcić dużo czasu na szkolenie swojego nowego pupila. Angielski Bull Terrier potrzebuje dużo ruchu. Jest to jednak doskonały wybór dla osób mających doświadczenie w szkoleniu zwierząt domowych. Pamiętaj jednak, że aby w pełni wykorzystać potencjał swojego pupila, będziesz musiał poświęcić mu dużo uwagi i zapewnić wysokiej jakości pożywienie.

Jako jedna z najpopularniejszych ras psów na świecie, angielski Bull Terrier jest wspaniałym towarzyszem dla aktywnej rodziny. Zależy im na ludzkim uczuciu i wymagają stałego przywódcy. Psy te są doskonałymi zwierzętami rodzinnymi, ale muszą być trzymane z dala od młodszych dzieci. Wymagają jednak stałego nadzoru i szkolenia w zakresie posłuszeństwa. Ich łatwa w utrzymaniu sierść sprawia, że są idealne dla rodzin z dziećmi. Dla kogo przeznaczony jest terier angielski?

Angielski Bull Terrier wywodzi się z krzyżówki buldoga i teriera angielskiego. Powstał w wyniku krzyżowania buldogów i terierów angielskich w XIX wieku. Celem Jamesa Hinksa było wyhodowanie białego angielskiego bull teriera. Popularność tej rasy rosła w Wielkiej Brytanii. Szybko stała się popularnym psem do towarzystwa dla wyższych sfer. Mimo że angielski Bull Terrier jest doskonałym wyborem dla wielu rodzin, nie dla wszystkich jest odpowiednim zwierzęciem.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts