Jack russell terrier – szczeniaki

Jack russell terrier - szczeniaki

Jack Russell terrier jest jedną z najbardziej popularnych i znanych ras terierów. Ten pracowity i inteligentny pies został wyhodowany do celów roboczych, a na początku XIX wieku był popularny jako pies myśliwski. Rasa ta stała się jednym z najbardziej pożądanych psów w Hollywood, gdzie zdobyła wiele ról. Przeczytaj więcej informacji o tym psie. Ten artykuł zawiera przegląd cech szczeniąt rasy Jack Russell.

Po pierwsze, należy zapoznać się z dokumentacją zdrowotną rodziców. Jeśli rodzice zostali przebadani pod kątem chorób, prawdopodobieństwo wystąpienia choroby, jak również innych negatywnych cech, jest mniejsze. Hodowcy posiadający certyfikat Związku Kynologicznego mają dodatkowe wymagania, które są korzystne dla zdrowia szczeniaka. Na przykład, jeśli rodzice są przebadani pod kątem zdrowia, szczeniak prawdopodobnie nie będzie miał takich chorób, jak pierwotne zwichnięcie soczewki, które powoduje ślepotę. Innym możliwym problemem jest ataksja o późnym początku, schorzenie powodujące utratę równowagi i koordynacji, które nie jest leczone.

Innym problemem występującym u szczeniąt rasy Jack Russell Terrier są drgawki. Kilka chorób neurologicznych dotyka Jack Russell Terrierów, w tym choroba Legg-Calve-Perthesa. Choroba ta powoduje zwyrodnienie kości udowej. Jest to schorzenie postępujące, a pomocna może być operacja. W cięższych przypadkach konieczna jest jednak całkowita wymiana stawu biodrowego. Operacja może być konieczna, jeśli choroby nie da się wyleczyć za pomocą leków.

Oprócz tego, że Jack Russell Terrier jest psem pobudliwym i czułym, jest także dobrym zwierzęciem rodzinnym. W stosunku do młodszych dzieci Jack Russell Teriery są mniej tolerancyjne. Mimo że są skore do zabawy i towarzyskie, potrafią ugryźć lub ukąsić, a nawet zabić innego psa o zabawkę. Jeśli jednak jesteś przygotowany na poświęcenie czasu na szkolenie szczeniaka, przekonasz się, że będzie on Twoim najlepszym przyjacielem na całe życie.

Zobacz też:  Norwich Terrier - szczeniaki

Wybierając szczeniaka rasy Jack Russell terrier, pamiętaj, aby dobrze przemyśleć swoją pracę domową. Wiele młynów szczeniąt i oszustw podaje się za renomowanych hodowców. Zadawaj pytania, spotkaj się z rodzicami i zaufaj swojemu instynktowi. Nie bój się skontaktować z organizacją AKC, ponieważ utrzymuje ona ścisłe wytyczne dla swoich członków. W Internecie możesz również znaleźć organizacje zajmujące się ratowaniem Jack Russell terrierów.

Jack Russell terrier potrzebuje dużo ruchu. Jako mała rasa, ma wysoki poziom energii i potrzebuje dużej przestrzeni na zewnątrz. Jeśli masz duże podwórko, powinieneś rozważyć zakup szczeniaka z ogrodzonym podwórkiem, ponieważ mogą one błądzić i zgubić się. Jack Russell terrier nie powinien mieszkać w domu, w którym może pozostać kanapowcem, niezależnie od tego, czy chodzi o wędrówki, czy długą grę w aportowanie.

Sierść psa rasy Jack Russell jest krótka, zbita i półszorstka. Lubią intensywnie się bawić i kopać, dlatego należy przygotować się na obfite linienie. Cotygodniowe szczotkowanie pomoże utrzymać ich sierść w czystości. Psy te uwielbiają intensywne zabawy i potrzebują dużo przestrzeni do ćwiczeń i biegania. Są wspaniałymi zwierzętami do treningu agility. Istnieje wiele ras Jack Russell Terrierów, więc z pewnością znajdziesz psa idealnie pasującego do Twojej rodziny.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts