Jakie są odmiany terriera niemieckiego

Jakie są odmiany terriera niemieckiego

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem teriera niemieckiego dla swojej rodziny lub po prostu szukasz zwierzaka, który urozmaici Twoje życie, trafiłeś we właściwe miejsce. Tutaj dowiesz się wszystkiego o Leonbergerze, Pudelpointerze, Griffon Terrierze, Ratterze i wielu innych! Dowiedz się wszystkiego o tych niemieckich terierach i ich różnicach w stosunku do innych ras.

Leonberger to niemiecki terier

Leonberger jest małym, ale potężnym psem, który potrafi sprostać swojej nazwie dzięki dużej ilości energii. Psy te są znane ze swojej lojalności, zwinności, zdolności przystosowawczych i czystego entuzjazmu. Są doskonałymi zwierzętami domowymi i nadają się do domów z dziećmi. Nie są jednak zbyt towarzyskie i nigdy nie powinny być pozostawiane na długo same. Chociaż dogadują się z innymi psami, nie poradzą sobie, jeśli zostaną pozostawione bez nadzoru.

Pudelpointer to niemiecki pies myśliwski

Pudelpointer to bardzo inteligentna i podatna na szkolenie rasa psów. Ponieważ są to psy myśliwskie, szybko uczą się nowych umiejętności i są bardzo zmotywowane pochwałami. Uwielbiają towarzystwo i przywiązanie, dlatego najlepiej radzą sobie, gdy są wcześnie zapoznawane z innymi psami i zwierzętami domowymi. Pudelpointery mogą być również trudne w szkoleniu z kotami lub mniejszymi zwierzętami domowymi ze względu na ich silny instynkt pogoni. Jeśli rozważasz adopcję pudelpointery jako zwierzę domowe, powinieneś wiedzieć, że ta rasa nikogo nie ugryzie, ale może stać się kłopotliwa, jeśli nie zapewnisz jej wystarczającej ilości ruchu.

Affenpinscher to terier z gryfem

Choć affenpończyki są na ogół zdrowymi psami, mają kilka problemów zdrowotnych. Należą do nich dysplazja stawów biodrowych, zapadnięcie się tchawicy i zwichnięcie rzepki. U affenów mogą również występować choroby związane z zimnem. Chociaż choroby te występują u affenów bardzo rzadko, właściciele powinni być ich świadomi i zapewnić swoim psom odpowiednie żywienie. Dieta powinna być podzielona na dwa lub trzy posiłki dziennie. Podobnie, należy unikać pozwalania psu affenowi na pasienie się jedzeniem, ponieważ może to zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia nadwagi.

Zobacz też:  Czy trudno jest mieć hodowlę caim terriera

Leonberger jest szczurem

Leonberger jest aktywnym, dużym psem, który może być wykorzystywany do wędrówek, wędrówek z plecakiem, jazdy na sankach, jazdy zaprzęgiem i pływania. Psy tej rasy nie radzą sobie dobrze, gdy są pozostawione same sobie przez dłuższy czas. Zazwyczaj psy tej rasy żyją od 8 do 10 lat. Terier niemiecki pojawił się po raz pierwszy w 1846 r. w Leonbergu, gdzie niemiecki hodowca Herr Heinrich Essig wyhodował psa o dużej, płowej sierści z czarnymi punktami na pysku.

Affenpinscher jest ratlerkiem

Affenpinscher jest inteligentnym, lojalnym i chętnym do zabawy psem. Affenpinschery znane są z tego, że są czułe i przyjacielskie, dzięki czemu są dobrymi towarzyszami w miejskim stylu życia. Chociaż w przeszłości rasa ta była hodowana jako ratlerek, ostatnio odkryto ją na nowo jako doskonałego psa do kolan. Affenpinscher może ważyć do 9 funtów i ma 11 cali wzrostu. Nie dogadują się z dziećmi, ale dogadują się z większością dorosłych.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts