Jack russell terrier – opinie

Jack russell terrier - opinie

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem psa rasy Jack Russell terrier, być może zastanawiasz się, czy ta rasa jest dla Ciebie odpowiednia. W końcu psy rasy Jack Russell są uważane za zwierzęta domowe niewymagające. Poza tym psy te nie są szczególnie podatne na alergie skórne i stosunkowo rzadko zrzucają sierść. Powinieneś jednak pamiętać, że dbając o sierść psa rasy Jack Russell musisz znać jego wymagania. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, czego możesz oczekiwać od swojego Jacka Russella.

Jack Russell Terrier to mała, energiczna i chętna do zabawy rasa. Świetnie nadają się do domu jako zwierzęta domowe, a przy odpowiedniej opiece mogą dożyć nawet piętnastu lat. Ich wesołe usposobienie z pewnością będzie cieszyć właścicieli przez wiele lat. Psy te są bardzo zdeterminowane i wykazują tę niezależność podczas szkolenia. Psy te są na ogół dobrze nastawione do dzieci i obcych, choć nie pozostają obojętne wobec kotów. Pamiętaj, aby po przywiezieniu do domu spędzić trochę czasu ze swoim Jack Russell terierem, aby zapobiec rozkopywaniu przez niego kanapy.

Jeśli zastanawiałeś się nad kupnem psa rasy Jack Russell terrier, z pewnością będziesz zadowolony z podjętej decyzji. Ta urocza rasa jest wspaniałym towarzyszem i wiernym przyjacielem. Należy go karmić w regularnych odstępach czasu i umieszczać na stojaku. Należy także zapewnić mu dostęp do czystej wody. Jednak Jack Russell Terrier nie jest odpowiedni dla każdej rodziny. Niektórzy właściciele są źle przygotowani i mogą nie być w stanie odpowiednio zajmować się tą rasą.

Musisz wybrać odpowiedni dom dla swojego nowego psa. Jest wiele zalet tej rasy, ale powinieneś także wziąć pod uwagę osobowość Jack Russell Terriera. Jack Russell Terrier dobrze dogaduje się z dziećmi, ale może być agresywny w stosunku do innych psów. Nie bawią się dobrze z małymi zwierzętami domowymi. Jeśli masz duże podwórko, rozważ zakup psa rasy Jack Russell terrier. Jack jest dobrym wyborem dla wielu rodzin.

Zobacz też:  Na co może zachorować yorkshire terrier

Jack Russell jest znany z tego, że jest bardzo aktywny, a jego sierść raczej nie wyrośnie ze stanu szorstkiego, zniszczonego lub błyszczącego. Są bardzo podatne na szkolenie i inteligentne, co czyni je doskonałymi kandydatami do uprawiania psich sportów. Pomimo swojej wielkości Jack Russells są doskonałymi towarzyszami dla dzieci, zwłaszcza jeśli są odpowiednio szkolone. Nie są jednak dobrymi psami stróżującymi, a wielu właścicieli porzuca swoje Jack’i, gdy nie mogą sobie poradzić z energicznym psem.

Pomimo swojej popularności w filmach i telewizji, Jack Russell teriery nie są psami idealnymi. Można je wyszkolić tylko dzięki wczesnej socjalizacji i umiejętnemu wychowaniu. Mimo że są bardzo inteligentne, Jack Russell teriery są bardzo aktywne i uwielbiają łapać przedmioty. W 2011 r. australijski Jack Russell o imieniu Anastasia wpisał się do Księgi Rekordów Guinnessa, rozrywając 100 balonów w 44 sekundy!

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts