Jaką smycz wybrać dla Yorkshire terriera

Jaką smycz wybrać dla Yorkshire terriera

Jaką smycz kupić dla Yorka? To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli Yorkshire terrierów. Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twój mały piesek będzie bezpieczny. Pamiętaj, że Yorkshire terriery szybko szczekają na obcych, zwłaszcza jeśli są zdenerwowane lub przestraszone. Małe Yorki są łatwiejsze do zastraszenia niż większe, bardziej pewne siebie teriery, dlatego należy zachować dystans.

Szelki czy smycz? Dla swojego yorka powinieneś wybrać szelki lub obrożę z krótką linką. Uprzęże są lepsze od obroży, ponieważ dają Ci większą kontrolę. Uprzęże są też bezpieczniejsze niż obroże, ponieważ Yorki mają małe szyje. Wybierz więc odpowiednią, aby zapewnić bezpieczeństwo. Następnie dobierz smycz do wielkości i kształtu Twojego Yorka.

Smycz skórzana: Nie jest to najwygodniejszy wybór, ale nie jest też tak odporna na ścieranie jak nylon. Jeśli Twój Yorkshire terrier jest gryzipiórkiem, powinieneś wybrać smycz skórzaną zamiast nylonowej. Smycze skórzane są również delikatniejsze w dotyku i wygodniejsze do trzymania. Na koniec należy unikać metalowych smyczy łańcuchowych, ponieważ mogą być ciężkie i niezbyt wygodne w trzymaniu.

Jaki kolor smyczy jest najlepszy? Yorki są zazwyczaj klasyfikowane jako czarne lub brązowe. Jednak niektórzy hodowcy bez skrupułów oferują szczeniaki z niebieskim lub brązowym siodłem. Nie należy się jednak niepokoić, jeśli smycz Yorka nie jest czarna lub opalona. Dzieje się tak dlatego, że psy te mają gen modyfikujący kolor, który odpowiada za ich wyjątkowy wygląd.

Równie ciekawe:

Zobacz też:  Jak opiekować się szczeniakami Staffordshire bull terriera
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts