Ile kosztuje jack russel terrier

Ile kosztuje jack russel terrier

Być może zastanawiasz się: Ile kosztuje Jack Russell Terrier? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, ważne jest, abyś poznał cechy tej rasy. Koszt dobrze wychowanego, zdrowego pod względem temperamentu psa rodzinnego jest znacznie niższy niż psa wyczynowego. Wyższa cena świadczy jednak o wysokich wymaganiach, jakie stawia się hodowcom sprzedającym psy wyczynowe. Często są one sprzedawane z prawami hodowlanymi i mogą być bardzo drogie, co odzwierciedla związane z tym ryzyko i zaufanie, jakim hodowcy obdarzają swoje szczenięta.

Rachunki za leczenie psa rasy Jack Russell Terrier powinny obejmować badanie fizykalne, szczepienia, testy na obecność nicieni sercowych oraz coroczne szczepienia przypominające. Ponadto, Twój Jack Russell może wymagać dodatkowych szczepień, w zależności od trybu życia i aktywności Twojego psa. Na przykład, jeśli Twój pies uczęszcza do przedszkola lub hodowli, możesz być zobowiązany do zapłacenia za leki przeciw grypie. Podobnie, jeśli Twój pies spędza czas na świeżym powietrzu, może u niego wystąpić zaćma, która jest znacznie bardziej kosztowna.

Ogólnie rzecz biorąc, szczeniak rasy Jack Russell Terrier kosztuje od 500 do 1500 dolarów, natomiast koszt zakupu dorosłego psa wynosi od 2500 do 3585 dolarów. Ceny te obejmują szczepionki i załatwianie formalności. Dobrze wyhodowany Jack Russell Terrier będzie kosztował około 1500 dolarów. Warto rozejrzeć się, aby znaleźć psa w bardziej przystępnej cenie lub uniknąć zakupu psa, którego cena jest zbyt niska. Możesz znaleźć Jack Russell Terriera po niższej cenie u renomowanych hodowców lub w sklepach z używanymi rzeczami.

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, Jack Russell Terrier jest idealnym psem dla właściciela dbającego o swój budżet. Jednak koszty codziennych zajęć, karmy, wizyt u weterynarza i zabiegów pielęgnacyjnych są znacznie wyższe niż przeciętne. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na wyprowadzanie psa na spacery, rozważ wynajęcie opiekuna. Koszt profesjonalnego opiekuna za godzinny spacer wyniesie około 25-50 dolarów.

Zobacz też:  Norwich Terrier - pielęgnacja

Chociaż psy tej rasy są doskonałym wyborem dla aktywnej rodziny, nie są zalecane dla małych dzieci. Jack Russell ma tendencję do bycia niesfornym, dlatego tak ważna jest wczesna socjalizacja. Mimo że nie są szczególnie tolerancyjne w stosunku do młodszych dzieci, będą pasować do aktywnego trybu życia, jeśli będą odpowiednio socjalizowane. Ogrodzone podwórko jest koniecznością. Podziemne ogrodzenia elektryczne nie utrzymają Jack Russell Terriera!

Pielęgnacja Jack Russell Terriera jest stosunkowo łatwa, ale wymaga regularnych wizyt u weterynarza. Konieczne może być zabieranie psa do weterynarza co najmniej sześć razy w roku. Pojedyncza sesja może kosztować od 35 do 50 dolarów, w zależności od rasy i płci psa. Jeśli Twój Jack nie jest wykastrowany lub wysterylizowany, koszt ten może być jeszcze wyższy. Prawie wszędzie wymagana jest licencja na posiadanie psa. Warto zapłacić dodatkowo za uzyskanie licencji dla psa, ale koszty te są warte wygody i łatwości posiadania psa.

Przeciętny Jack Russell ma około dziesięciu centymetrów wysokości w kłębie. Waży od czternastu do osiemnastu funtów. Długość życia Jacka Russella waha się od 12 do 14 lat. Średni koszt posiadania psa Jack Russell waha się od 800 do 1000 USD. Rasa ta wymaga dużej ilości ruchu. W zależności od rasy, może warto zainwestować w karmę wysokiej jakości. Koszt będzie zależał od tego, jak długo zamierzasz posiadać swojego nowego towarzysza.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts