Border terrier – szczeniaki

Border terrier - szczeniaki

Czy jesteś zainteresowany kupnem szczeniaka rasy Border terrier? Jeśli tak, to istnieje wiele sposobów na zakup szczeniaka od renomowanego hodowcy. Wśród tych opcji są ośrodki ratownictwa i schroniska. W obu przypadkach będziesz mógł wybrać szczeniaka na podstawie jego osobowości i cech fizycznych. Szczeniaki te są na ogół łagodne i łatwe w szkoleniu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy jednak pamiętać o kilku podstawowych wymaganiach.

Border Terrier jest psem spokojnym, lubiącym towarzystwo człowieka. Lubią spacery, biegi i drzemki obok Ciebie. W przeciwieństwie do niektórych ras, nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Kręta sierść Border Terriera jest łatwa w utrzymaniu. Jeśli nie możesz poświęcić czasu na codzienną pielęgnację, szczeniak powinien być socjalizowany z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi. Są one doskonałymi zwierzętami domowymi dla rodzin z wieloma zwierzętami.

Jeśli chodzi o zdrowie, szczenięta Border Terriera powinny mieć dobre lub doskonałe biodra. Ich punktacja za biodra powinna być niższa niż cztery. Niższy wynik oznacza, że pies jest zdrowy, a równy wynik oznacza, że pies jest dobry. Ponadto, szczenięta posiadające świadectwo zdrowia AKC powinny mieć mniej problemów zdrowotnych niż psy niezarejestrowane. Choć border teriery nie wymagają świadectwa zdrowia do adopcji, musisz być przygotowany na to, że będziesz musiał przeznaczyć dużą część budżetu szczeniaka na przyszłą opiekę medyczną.

Border teriery wymagają mniej zabiegów pielęgnacyjnych niż wiele innych ras. Ich sierść zrzuca się naturalnie i nie trzeba jej codziennie myć. Należy jednak regularnie czyścić im uszy. Należy także często odkurzać dom, aby usunąć ich sierść. Poza codzienną pielęgnacją, border teriery gubią sierść od czasu do czasu. Ich sierść nie wymaga codziennej kąpieli, ale należy często czyścić ściółkę, aby zapobiec jej wypadaniu. Rasa ta jest niezwykle łatwa w pielęgnacji i nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

Zobacz też:  Boston terrier - pielęgnacja

Szczeniak rasy Border terrier może kosztować od 800 do 1500 dolarów. Ten przedział cenowy zależy od hodowcy i praw hodowlanych, ale należy wiedzieć, że większość szczeniąt Border terierów jest zdrowa i bezpieczna w hodowli. Są to piękne psy, które są wspaniałymi towarzyszami. Wymagają jednak sporo czasu i energii, aby je wyszkolić i otoczyć opieką. Należy pamiętać, że psy tej rasy mogą być bardzo energiczne, dlatego musisz mieć czas, aby odpowiednio się nimi zajmować.

Podczas gdy wiele innych ras psów nie doświadcza tych problemów, Border Teriery są szczególnie podatne na epilepsję, CECS i choroby nerek. Choroby te wpływają na pracę jelit i mogą mieć charakter przewlekły lub ostry. Oprócz padaczki u Border Terrierów może wystąpić zapalenie jelita grubego, które jest stanem zapalnym jelita grubego. Pomimo podobieństwa do innych ras psów, psy te są bardziej podatne na zapalenie jelita grubego niż wiele innych. Syndrom trzęsącego się szczeniaka (SPS) to choroba, która powoduje drżenie u szczeniąt. Objawy obejmują trudności ze wstawaniem z pozycji spoczynkowej, niechęć do chodzenia po schodach i chód typu „bunny-hop”. Objawy SPS można opanować, unikając stresujących sytuacji.

Samce Border teriera są nieco większe od samic, ale nie ma znaczącej różnicy w temperamencie czy inteligencji obu płci. Samce i samice są mniej więcej tej samej wielkości i wagi. Jeśli planujesz zakup szczeniaka od hodowcy, upewnij się, że zapoznałeś się z informacjami o stanie zdrowia hodowcy. Informacje te powinny pomóc Ci ustalić, czy kupujesz zdrowe i szczęśliwe szczenię.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts