Boston terrier – pielęgnacja

Boston terrier - pielęgnacja

Boston terrier jest jedną z najmniej wymagających ras psów. Na co dzień musisz poświęcić swojemu pupilowi trochę uwagi, ale nie jest to kwestia rozpieszczania psa specjalnymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Boston teriery są łatwe w pielęgnacji i można je z łatwością pielęgnować samodzielnie. Nie ma potrzeby kupowania drogiego zestawu do pielęgnacji psa. Wystarczy także zapewnić psu odpowiednie odżywianie i regularne ćwiczenia. Ponadto pies będzie potrzebował dużo ruchu, więc można go regularnie ćwiczyć.

Boston Teriery mogą jednak cierpieć na różne schorzenia, które wymagają specjalnej opieki. Poza opieką stomatologiczną, musisz monitorować stan uszu, skóry i jamy ustnej psa pod kątem objawów infekcji i atopii. Jeśli Boston ma uporczywy nieświeży oddech, może mieć poważne problemy, takie jak dysplazja stawu biodrowego. Na szczęście schorzenie to jest uleczalne. Poniżej wymieniono objawy i przyczyny chorób często występujących u Boston Terrierów, a także sposoby opieki nad nimi.

Boston terrier jest na ogół szczęśliwym, zdrowym psem, który lubi towarzystwo człowieka, ale może cierpieć z powodu lęku separacyjnego, jeśli jest pozostawiony sam na dłuższy czas. Wskazówki, jak zwalczyć ten problem, można znaleźć u trenera psów. Podstawowa opieka nad Boston terierem polega na stałym dostarczaniu świeżej wody i stosowaniu wysokiej jakości karmy dla psów. Większość właścicieli Boston terierów karmi swoje psy dwa razy dziennie, podając im odmierzone porcje. Powinieneś jednak omówić harmonogram karmienia z lekarzem weterynarii, aby upewnić się, że dostarczasz swojemu pupilowi odpowiednią ilość składników odżywczych potrzebnych do zdrowego życia.

Boston terrier powinien odwiedzać lekarza weterynarii raz w roku, przed latem lub wczesną jesienią. W ten sposób zapobiegniesz pojawieniu się problemów zdrowotnych i będziesz mógł monitorować aktualne choroby. Odwiedzaj także weterynarza, który podziela Twoje przekonania. Wybierz weterynarza holistycznego, który stosuje naturalne metody leczenia. Możesz także wybrać weterynarza integracyjnego. Lekarze ci stosują różne metody leczenia psów, ale wszystkie są dobre. Jeśli masz czas, możesz wypielęgnować psa w domu.

Zobacz też:  Airedale terrier szczeniak - opieka

Boston terrier wymaga codziennej kąpieli. Jeśli nie masz czasu kąpać psa co tydzień, rozważ zapisanie go na zajęcia z posłuszeństwa dla szczeniąt. Możesz rozpocząć ten proces już w wieku 8 tygodni. Boston teriery uwielbiają sprawiać przyjemność swoim właścicielom, więc zacznij jak najwcześniej i pracuj nad socjalizacją z innymi psami. To także zwiększy ich pewność siebie. Boston terrier nauczy się podstawowych komend, jeśli będzie socjalizowany.

Starzejący się Boston Terrier jest podatny na różne problemy zdrowotne. Niektóre z nich mają genetyczną skłonność do problemów z oczami, a wielu hodowców nie chce ryzykować zdrowia swoich psów z rozrzedzoną sierścią. Niebieskie Boston Teriery są szczególnie podatne na problemy z oczami. Niektóre z nich są podatne na choroby skóry, podczas gdy u innych problemy z oczami mogą być skutkiem złych praktyk hodowlanych. Mogą one również cierpieć na problemy z oczami z powodu schorzenia zwanego zespołem niebieskiego dobermana.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts