Terrier szkocki – opis

Terrier szkocki - opis

Jeśli szukasz idealnego psa do swojego domu, rozważ zakup teriera szkockiego. Te małe psy są dumne, lojalne i niezwykle inteligentne, a ich cechy wywodzą się z angielskiej arystokracji, powściągliwości i spokoju. Jest to rasa lojalna, a swoje najlepsze cechy wykazuje w otoczeniu członków rodziny i innych zwierząt domowych. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji. Przeczytaj uważnie opis teriera szkockiego, aby zdecydować, czy jest on dla Ciebie odpowiedni.

Terier szkocki jest posłusznym i wesołym psem, ale może być nieco szorstki w stosunku do małych dzieci. Są bardzo posłuszne, ale mogą być trudne do wyszkolenia. Ponieważ są tak wrażliwe, odradza się stosowanie surowych metod szkolenia. Są jednak doskonałymi stróżami i dobrze dogadują się z innymi psami. Ich naturalny instynkt polowania na małe ssaki może sprawić, że będą nieufne wobec obcych, dlatego przed zakupem teriera szkockiego należy zapoznać go z rodziną z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi.

Głowa teriera szkockiego jest proporcjonalna do całkowitej wielkości psa. Są małe i kłujące, z krótką aksamitną sierścią, która pokrywa zewnętrzną krawędź czaszki. Głowa jest zaokrąglona, z długą, lekko kopulastą kufą, a zęby są pełne i białe. Mają krótkie nogi, ale są bardzo zwinne i energiczne. Zaokrąglona, mocna szczęka i wrażliwe, czułe oczy to jedne z ich najlepszych cech.

Terier szkocki jest uwieczniany w filmach od XIX wieku. Słynna postać Jocka z filmu „Dama i włóczęga” podbiła serca miłośników psów na całym świecie. W rezultacie buldog szkocki stale plasuje się wśród sześćdziesięciu pięciu najlepszych ras w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Świadczy to o jego popularności i hartu ducha. Jego lojalna i oddana natura zapewniła mu miejsce wśród miłośników psów na całym świecie.

Terier szkocki ma twardą, wełnistą sierść zewnętrzną, na którą nakłada się miękki, puszysty podszerstek. Sierść na łapach i brodzie jest dłuższa niż na reszcie ciała, może być czarna, pręgowana lub pszeniczna. Podobnie jak w przypadku wielu terierów szkockich, bardzo trudno jest go wypielęgnować. W przeciwieństwie do wielu innych ras, terier szkocki nie gubi zbyt wiele sierści.

Zobacz też:  Prawidłowa waga yorkshire terrier

Jako szczenię terier szkocki jest wesoły i żywiołowy, ale jest to prawdziwy terier. Prawdopodobnie zwiąże się szczególnie z jedną osobą i będzie strzegł swojego domu. W stosunku do obcych ludzi jest spokojny, ale może też być powściągliwy. Twardogłowa natura teriera szkockiego i jego czuły charakter sprawiły, że na przestrzeni wieków był on uwielbiany i ceniony przez wielu ludzi. Hitler i Eva Braun adoptowali dwa teriery szkockie ze Związku Kynologicznego, aby pokochały jego żonę.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts