Jak opiekować się szczeniakami Staffordshire bull terriera

Jak opiekować się szczeniakami Staffordshire bull terriera

Istnieje wiele ważnych aspektów opieki nad szczeniakiem rasy Staffordshire Bull Terrier, a przestrzeganie poniższych wskazówek pomoże Ci uniknąć bałaganu u Twojego pupila. Staffordy nie są szczekliwe, ale robią hałas chrapaniem, parskaniem i śpiewnym głosem (czasem nazywanym jodłowaniem). Uczenie szczeniaka Staffa w domu jest stosunkowo łatwe i jest to dobry wybór jako zwierzę rodzinne. Wczesne szkolenie w klatce zapobiegnie psotom szczeniaka, a Tobie da miejsce do odpoczynku. Szkolenie w klatce nie powinno być jednak nigdy postrzegane jako kara!

Wybierając towarzysza miotu, upewnij się, że znasz wagę swojego psa. Niektóre rasy są z natury szczupłe, ale inne są większe i bardziej aktywne. Staffordshire Bull Terrier może mieć potężną budowę ciała. Psy te są żarłoczne i jeśli masz psa z nadwagą, być może będziesz musiał ograniczyć jego ilość jedzenia. Rasa ta jest również podatna na problemy z sercem i zapalenie stawów, dlatego tak ważne jest kontrolowanie wagi psa.

Oprócz aktywności Staffordy wymagają dużej ilości ruchu i czasu na zabawę. Jak w przypadku wszystkich ras, Stafford może być trudny w kontaktach z obcymi psami, dlatego należy odpowiednio zaplanować spacery poza zasięgiem smyczy. Jeśli spacery bez smyczy nie są możliwe, wielu właścicieli Staffordów decyduje się na udział w zorganizowanych psich sportach. Sporty te zapewniają Staffordowi zarówno trening fizyczny, jak i psychiczny. Obserwowanie pogody może być trudne w przypadku Stafforda, dlatego należy zachować zimną krew w czasie wysokich temperatur i ograniczyć aktywność na świeżym powietrzu do chłodnych poranków.

Szczeniak rasy Staffy powinien mieć zawsze miękkie miejsce do odpoczynku. Jeśli masz łóżko lub legowisko dla psa, upewnij się, że jest to miękkie miejsce, w którym Staffy może się zwinąć. Miękka powierzchnia jest lepsza niż twarda, ponieważ twarde powierzchnie mogą prowadzić do powstawania odcisków na łokciach. Jeśli masz miękkie podłoże do spania, możesz użyć dywanika.

Zobacz też:  Krótkowłosy yorkshire terrier - pielęgnacja

Opieka nad szczeniakiem rasy Staffie jest podobna do opieki nad innymi rasami. Staffie są zazwyczaj zdrowe i aktywne, ale właściwa opieka nad nimi jest ważna, aby zapewnić im długie i szczęśliwe życie. Opieka nad szczeniakiem Staffie oznacza również wiedzę na temat potencjalnych problemów zdrowotnych. Potrzebują one odpowiedniego żywienia, ruchu i regularnych wizyt u weterynarza. Zapoznanie się z powszechnymi problemami zdrowotnymi jest pierwszym krokiem do zapewnienia Staffie długiego i szczęśliwego życia.

Jednym z najważniejszych aspektów opieki nad Staffordshire Bull Terrierem jest szkolenie w zakresie posłuszeństwa. Jeśli chcesz uniknąć potencjalnych problemów w przyszłości, Stafford powinien być pod Twoim nadzorem i zawsze przebywać w domu. Stafford powinien być również nadzorowany w pobliżu innych psów, zwłaszcza jeśli nie są one znane domownikom. Wytrwała natura Stafforda sprawia, że jest on tak dobrym towarzyszem, ale nie należy go mylić z opiekunką do dzieci.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts