Czy trudno jest mieć hodowlę caim terriera

Czy trudno jest mieć hodowlę caim terriera

Wiele osób zastanawia się, czy trudno jest prowadzić hodowlę cairn teriera. Ten mały pies ma duże łapy, mocne paznokcie i nieustraszoną osobowość. Ale czy jest to tak trudne, jak się wydaje? Odpowiedź może Cię zaskoczyć. Czytaj dalej, aby się dowiedzieć! Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Cairn potrzebuje także stymulacji umysłowej! Oto kilka wskazówek, jak zapewnić Twojemu Cairn terierowi aktywność umysłową:

Cairn terrier potrzebuje stymulacji umysłowej

Twój Cairn terrier potrzebuje stymulacji umysłowej, aby zachować ostrość umysłu i być szczęśliwym. Istnieje wiele sposobów na zapewnienie mu tej stymulacji, w tym uczenie psa nowych sztuczek i komend oraz podawanie mu nazw różnych zabawek. Nawet dawanie psu Konga do żucia zapewnia stymulację umysłową. Urozmaicenie środowiska obejmuje urozmaicenie przestrzeni życiowej Twojego Cairn teriera, tak aby była ona zabawna i pełna wyzwań. Nauka nowych słów, piosenek i kolorów to również świetny sposób na zapewnienie psu stymulacji umysłowej.

Wysoki poziom energii Cairn teriera sprawia, że jest on dobrym kandydatem do nauki sztuczek. Doskonale dogadują się z dziećmi i uwielbiają wykonywać sztuczki. Rasa ta wywodzi się ze Szkocji sprzed ponad dwóch wieków i pierwotnie była hodowana w celu zwalczania szkodników występujących w cairnach. Ponieważ były tak dobre w uczeniu się nowych sztuczek, grały nawet role w filmach, między innymi w Czarnoksiężniku z Krainy Oz. Oprócz inteligencji, cairn teriery są również wytrzymałe i bardzo pragną zadowolić swoich właścicieli.

Młode cairn teriery są narażone na ryzyko rozwoju bolesnej choroby zwyrodnieniowej stawów biodrowych. Choroba ta, zwana chorobą Legg-Calve-Perthesa, występuje w przypadku zmniejszonego dopływu krwi do stawu biodrowego. Powoduje to, że główka kości udowej łatwo pęka i jest bolesna. Choroba rozwija się zwykle między szóstym a dziewiątym miesiącem życia. Może powodować ból w tylnych łapach i zazwyczaj jest leczona chirurgicznie. Twój Cairn terrier potrzebuje stymulacji umysłowej w takim samym stopniu, jak aktywności fizycznej.

Zobacz też:  Yorkshire terrier jako pies rodzinny

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts