Dla kogo jest amerykański pit bull terrier

Dla kogo jest amerykański pit bull terrier

Pierwotnie amerykański Pit Bull Terrier był psem pracującym, wykorzystywanym w wyścigach szczurów i walkach psów oraz jako pies towarzyszący rodzinie. Później rasa ta zyskała popularność jako pies pracujący przy wypasie zwierząt gospodarskich i ochronie dzieci. Obecnie rasa ta jest wykorzystywana do różnych celów, od terapii po pracę w policji. Oto niektóre z najczęstszych zastosowań tej rasy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Amerykański Pit Bull jest psem bardzo opiekuńczym, który może zaatakować nieznanego psa. Choć zazwyczaj są przyjazne, mogą stać się bardzo krnąbrne, jeśli ich właścicielowi zabraknie twardej ręki. Często są dobrym towarzyszem dla dzieci i dobrze dogadują się z innymi zwierzętami domowymi, pod warunkiem, że właściciel potrafi je odpowiednio wychować i zapewnić twarde przywództwo w stadzie. Mimo że jest to doskonały pies do towarzystwa, American Pit Bull Terrier nie jest odpowiedni dla większości rodzin ze względu na swój silny charakter ochronny.

Głowa amerykańskiego Pit Bull Terriera jest średniej długości, z szeroką i głęboką kufą. Uszy są średniej wielkości, lekko zwężają się ku nosowi i mogą być przycięte. Ogon jest stosunkowo krótki i gruby u nasady. American Pit Bull Terrier występuje we wszystkich kolorach z wyjątkiem merle. Dobry pit bull musi umieć walczyć, siedzieć i swobodnie oddychać.

American Pit Bull Terrier jest psem atletycznym i bardzo aktywnym. Jego atletyczne zdolności i siła czynią go doskonałym towarzyszem dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Rasa ta jest szczególnie sprawna we wspinaczce i może być trudna do opanowania. Ponadto psy APBT znane są z tego, że boją się dzieci i nie nadają się dla rodzin z małymi dziećmi. Jeśli Twoja rodzina poszukuje zwierzęcia domowego, powinieneś rozważyć zalety tej rasy.

American Pit Bull Terrier ma wysoki poziom energii, więc ćwiczenia są niezbędne. Chociaż American Pit Bull Terrier nie ma określonej diety, potrzebuje dużej ilości białka i pokarmów mięsnych. Pamiętaj tylko, aby poświęcać psu dużo uwagi i zapewnić mu dużo ruchu. W przeciwnym razie możesz doprowadzić do poważnego kryzysu zdrowotnego u swojego ukochanego pupila. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, nadszedł czas, by kupić pitbula.

Zobacz też:  Manchester terrier - historia rasy

Choć American Pit Bull Terriers są generalnie zdrowe i odporne na powszechne dolegliwości, są podatne na pewne schorzenia. Do schorzeń tych należą alergie, infekcje uszu i choroby skóry, takie jak grzybica. Schorzenia te wymagają leczenia przez całe życie, dlatego w przypadku podejrzenia, że pies cierpi na jedno z nich, należy udać się do lekarza weterynarii. Lekarz weterynarii może zalecić zmianę diety lub nawet podać Benadryl, aby zmniejszyć objawy alergii u psa.

Amerykański Pit Bull Terrier wywodzi się z Wielkiej Brytanii, ale nie jest do końca jasne, skąd się wziął. Była to krzyżówka buldoga i teriera. Ostatecznie stał się wszechstronnym psem pracującym, służącym jako pies służbowy, pies policyjny i pies terapeutyczny. American Pit Bull Terrier nie jest jednak oficjalnie uznawany za psa służbowego przez American Kennel Club. Wiele osób decyduje się jednak na adopcję tej rasy jako zwierzęcia rodzinnego.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts