Jaką obrożę wybrać dla Terriera?

Jaką obrożę wybrać dla Terriera?

Istnieje wiele różnych rodzajów obroży dla psów. Od skórzanych, przez metalowe łańcuszki, po materiałowe – każda z nich ma swoje wady i zalety. Dowiedz się, która z nich jest najlepsza dla Twojego teriera. Oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze obroży dla psa. Oto wady i zalety każdego z tych stylów. Jeśli masz psa o wrażliwej skórze, obroża skórzana może nie być dobrym wyborem.

Po pierwsze, zmierz szyję swojego psa. Chociaż istnieje wiele opcji obroży dla psów, większość z nich jest zaprojektowana w taki sposób, aby można je było nasunąć na głowę psa. Wybierz obrożę, która jest regulowana i wystarczająco szeroka, aby wygodnie pasowała na Twojego psa. Dobrą zasadą jest wybór obroży, która jest o pół cala szersza od szyi psa. Nie zapomnij zmierzyć psa, aby dobrać odpowiedni rozmiar.

Po drugie, zwróć uwagę na styl. Klamry mogą się wymykać i być bolesne, jeśli pies nie jest w stanie ich prawidłowo chwycić. Klamry plastikowe są łatwiejsze do zakładania i zdejmowania, ale mogą stracić swoją integralność przy długotrwałym wystawieniu na działanie zimna. Z drugiej strony, klamry metalowe są bardziej bezpieczne i wytrzymałe i mogą być lepsze dla dużych, silnych i gryzących psów. Pamiętaj jednak, aby przed zakupem zapoznać się ze stylem klamry.

Na koniec, wybierając obrożę dla psa, najlepiej jest wziąć pod uwagę rozmiar szyi psa. Obroża powinna mieścić się na dwóch palcach i ściśle przylegać do szyi psa. Jeśli kupisz zbyt dużą obrożę, może ona przełożyć się przez głowę psa, co grozi uduszeniem. Ponieważ szczenięta rosną bardzo szybko, ważne jest, aby wybrać obrożę, która jest dobrze dopasowana zarówno pod względem rozmiaru, jak i kształtu.

Równie ciekawe:

Zobacz też:  Czy yorkshire terriery są duże?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts