Norwich Terrier – pielęgnacja

Norwich Terrier - pielęgnacja

Opieka nad Norwich Terrierem rozpoczyna się od zapewnienia zdrowia oczu psa. U tych aktywnych psów w kącikach oczu mogą pojawić się szare grudki. Oczy te można łatwo oczyścić wilgotną, niestrzępiącą się szmatką. Aby oczy Norwich Terriera były wolne od odleżyn, należy je czyścić pastą do zębów co najmniej dwa razy w tygodniu. Aby zapobiec powstawaniu kamienia nazębnego, możesz podawać swojemu pupilowi herbatę rumiankową, która złagodzi ból oczu.

Twój Norwich Terrier powinien być karmiony zbilansowaną dietą. Należy pamiętać, że rasa ta ma silny instynkt łowiecki i wymaga umiarkowanego codziennego wysiłku fizycznego. Zapewnij mu dużo czasu na zabawę na ogrodzonym podwórku. Pamiętaj, aby zapewnić swojemu Norwich Terrierowi stymulujące sesje zabawy również na smyczy. Dbaj o to, aby pies miał codziennie dużo ruchu i pamiętaj o regularnym szczotkowaniu zębów. Jeżeli wyprowadzasz go na spacer, pamiętaj, aby trzymać go na smyczy i po każdym spacerze dawać mu smakołyk.

Szczepienia są ważne dla wszystkich psów, ale szczególnie dla Norwich Terrierów. Należy je uodpornić przeciwko nosówce, leptospirozie i parwowirozie. Twój Norwich powinien otrzymać dwie szczepionki w odstępie od dwóch do trzech tygodni. W przypadku starszych Norwich Terrierów szczepienia powinny być wykonywane co roku. Nie należy się wahać przed zabraniem psa Norwich do weterynarza w celu zaszczepienia go, aby zapewnić mu zdrowie.

Norwich Terrier to mały, ale uroczy piesek ziemny, który jest bardzo towarzyski i czuły. Mimo niewielkich rozmiarów psy tej rasy są bardzo aktywne i są wiernymi towarzyszami. Dopóki pies jest zamknięty w niewielkiej przestrzeni, chętnie się z Tobą pobawi. Jak każdy pies, musi być dobrze zsocjalizowany, aby uniknąć samotności. Ponadto Norwich Terrier potrzebuje regularnych ćwiczeń.

Stójka Twojego Norwich Terriera znajduje się nad dywanikiem. Stąd bierze się jego nazwa i zwykle znajduje się nad dywanem. Te małe plamki nazywane są aangemeerd, dik i taai. Powinieneś regularnie sprawdzać te metryczki, aby upewnić się, że Twój pies ma właściwy staart. Jeśli tak nie jest, Twój pupil może być narażony na ryzyko zachorowania na tartaar i kości.

Zobacz też:  Terrier szkocki - opis

Mimo że Norwich Terriery zrzucają bardzo mało, ich podwójna sierść wymaga regularnej pielęgnacji. Psa należy szczotkować co najmniej trzy razy w tygodniu, a w okresie linienia częściej. Norwich Terrier powinien być również ręcznie rozczesywany dwa razy do roku. Aby utrzymać piękny wygląd sierści, zaleca się oddanie psa do profesjonalnego groomera na trymowanie. Pamiętaj również o tym, aby paznokcie Twojego Norwich Terriera były krótkie i czyste.

Jeśli chcesz adoptować Norwich Terriera, ważne jest, abyś wiedział, w co się pakujesz. Rasa ta nie jest odpowiednia dla każdego, a jeśli nie jesteś pewien, czy sobie z nią poradzisz, poszukaj schroniska dla psów lub organizacji ratowniczej. Ponadto więcej informacji na temat Norwich Terrierów można znaleźć na stronie Norwich Terrier Club of America. Znajdziesz tam informacje na temat opieki nad nimi i możliwości ich adopcji.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts