Norwich Terrier – szczeniaki

Norwich Terrier - szczeniaki

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem Norwich Terriera dla siebie, być może zastanawiasz się nad pielęgnacją szczeniaka. Krótka, kręcona sierść jest stosunkowo łatwa w pielęgnacji i nie wymaga częstego szczotkowania. Norwich Terrier zrzuca niewiele, ale wymaga przycinania paznokci, aby zapobiec ich bolesnemu rozdwajaniu, pękaniu i łamaniu. Pielęgnacja powinna być wykonywana od czasu do czasu, ale nie należy kąpać nowego szczeniaka częściej niż jest to konieczne.

Przed zakupem szczeniaka Norwich Terriera warto porozmawiać z innymi właścicielami i hodowcami. Pamiętaj, aby przed wizytą u potencjalnego hodowcy przeczytać opinie o każdej rasie psów w Internecie. Jeśli to możliwe, odwiedź hodowcę osobiście. W ten sposób będziesz mógł zobaczyć, jak wychowywane są szczeniaki i pobawić się z nimi, jeśli są dostępne. Norwich Terrier jest doskonałym wyborem dla rodzin, które prowadzą aktywny tryb życia.

Jeśli masz dzieci, Norwich dobrze dogaduje się z dziećmi, ale w ich towarzystwie powinien być pod ścisłą obserwacją. Idealnie byłoby, gdyby szczeniak był jak najwcześniej zapoznawany z dziećmi, tak aby mógł je poznać, zanim zapozna je z obcymi. Mimo że Norwich jest doskonałym towarzyszem, nie powinien być pozostawiony sam sobie przez dłuższy czas. Chętnie spędzają czas z dziećmi i nierzadko nawiązują między sobą więzi.

Aby właściwie dbać o szczeniaki rasy Norwich, należy je trzymać w gołej sierści do około ósmego tygodnia życia. Na tym etapie sierść jest zmierzwiona i musi być szczotkowana co najmniej raz w tygodniu. Można to robić nawet dwa razy w roku. Sierść z drutu nie przepuszcza brudu i wody do skóry, dlatego nie wymaga regularnego strzyżenia. To wspaniały wygląd dla szczeniaka rasy Norwich, więc kup go już dziś!

Po przywiezieniu nowego zwierzęcia do domu, szkolenie w domu jest doskonałym sposobem na nawiązanie więzi ze szczeniakiem. Podobnie jak inne rasy, Norwich dobrze reagują na szkolenie z nagrodami. Są bardzo inteligentne i dobrze reagują na pochwały, nagrody w postaci jedzenia i pozytywne wzmocnienie. Przyzwyczajanie Norwicha do czystości w domu nie jest trudne, ale wymaga pewnego wysiłku z Twojej strony. Aby uniknąć tego problemu, należy znaleźć dobrego hodowcę, który ma szczenięta już nauczone chodzenia w domu i w klatce.

Zobacz też:  Boston terrier - pielęgnacja

Oprócz tego, że Norwich jest doskonałym psem do towarzystwa, uwielbia spędzać czas ze swoimi właścicielami i jest niezwykle lojalny wobec swojej rodziny. Uwielbiają dzieci, dobrze dogadują się z nieznajomymi i szczekają, aby ostrzec przed niebezpieczeństwem. Nie są agresywne, ale bywają bardzo wrażliwe na płoszenie, więc należy o tym pamiętać przy wyborze szczeniaka. Norwich Terrier jest doskonałym zwierzęciem do mieszkania, ale trzeba mu zapewnić dużo ruchu i stymulacji psychicznej, aby nie szczekał nadmiernie.

Kupując szczeniaka rasy Norwich Terrier, należy upewnić się, że hodowca, od którego kupujemy psa, cieszy się dobrą opinią. Rasa ta jest podatna na dziedziczne choroby genetyczne, ale renomowany hodowca będzie w stanie poinformować Cię o pochodzeniu psa i wszelkich znanych problemach zdrowotnych. Jeśli nie masz pewności, możesz zwrócić szczeniaka, jeśli okaże się, że to zły wybór.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts