Norwich Terrier – historia rasy

Norwich Terrier - historia rasy

Norwich Terrier, znany jako krótkonożny terier, został wyhodowany w wyniku skrzyżowania teriera irlandzkiego z innymi oswojonymi rasami tersel. Jest to żywy, wysportowany pies, który jest wrażliwy na płoszenie. W związku z tym należy go wystawiać na działanie różnych rzeczy i szkolić, aby reagował na podstawowe komendy. Norwicze są również dobrym wyborem do szkolenia i mogą brać udział w psich zawodach sportowych.

Norwich Terrier jest krzyżówką teriera irlandzkiego i innych krótkonożnych ras terierów.

Norwich Terrier to rasa hybrydowa, która jest krzyżówką teriera irlandzkiego i innych krótkonożnych terierów. Norwich jest dość aktywny, lubi spacery i grę w piłkę. Dobrze znosi zimną pogodę i może sobie nawet poradzić w mieszkaniu. Jego sierść wymaga trymowania dwa razy do roku. Oprócz regularnej pielęgnacji, Norwich powinien być szczotkowany dwa razy w tygodniu.

Norfolk Terrier jest rasą o podwójnym umaszczeniu, ze sztywną warstwą wierzchnią i miękkim podszerstkiem. Jego podwójna sierść wymaga regularnej pielęgnacji przy pomocy stalowego grzebienia dla chartów, aby zachować jej piękną strukturę. Rasa ta powinna być ręcznie rozczesywana dwa razy w roku i pielęgnowana co tydzień. Sierść o niskim poziomie linienia można pielęgnować, stosując dobrej jakości szampon dla psów.

Został wyhodowany do polowania na szczury

Norwich Terrier to rasa psów pochodząca z Wielkiej Brytanii. Jego główną funkcją jest polowanie na szczury i lisy. Jego przodkiem jest najprawdopodobniej Trumpington Terrier. Psy te były często trzymane jako zwierzęta domowe przez studentów Uniwersytetu w Cambridge i służyły do wypędzania szczurów z ich pokoi. Jeden z psów, o imieniu Rags, został odsprzedany właścicielowi stajni w Norwich. Stąd wzięła się nazwa Norwich Terrier.

Norwich Terrier jest małym terierem o spiczastych i odstających uszach. Pierwotnie były hodowane do polowania na szczury i lisy, ale później zaczęto je wykorzystywać jako psy gończe. Wynika to z ich wyjątkowego wyglądu oraz z faktu, że uszy Norwich Terrierów są odstające, co sprawia, że są one bardziej towarzyskie niż większość terierów.

Jest to pies aktywny

Norwich Terrier jest energicznym, radosnym psem. Lubi takie zajęcia, jak aportowanie i bieganie po podwórku. Jego niewielkie rozmiary sprawiają, że doskonale nadaje się do mieszkania. Pies będzie potrzebował regularnych ćwiczeń i uwagi. Jeśli masz dzieci, najlepiej mieć je na oku podczas zabawy. Ma słodkie usposobienie i dobrze dogaduje się z dziećmi. Można go wyszkolić, aby siedział i był cierpliwy, gdy dziecko się bawi.

Norwich jest rasą aktywną, lubiącą biegać, bawić się i skakać. Pierwotnie rasa ta była wykorzystywana do szczucia w gospodarstwach rolnych, ale od tego czasu przeniosła się do świata. Ich zdolność do ścigania szkodników sprawiła, że stały się doskonałym towarzyszem właścicieli domów. Norwiche można jednak znaleźć w schroniskach i organizacjach ratowniczych. Jeśli zobaczysz Norwicha w schronisku, rozważ jego adopcję tak szybko, jak to możliwe!

Jest wrażliwy na płoszenie

Norwich Terrier jest małym, figlarnym psem, który ma swój własny rozum. Chociaż są łagodne i chętne do zabawy, są również bardzo wrażliwe na karcenie. Te małe psy mają instynktowną skłonność do kopania. Chociaż zachowanie to można kontrolować, zapewniając im dużo ruchu, Norwich nigdy nie powinien być pozostawiony sam sobie. Jeśli obawiasz się, że psy tej rasy szczekają na obcych, oto kilka wskazówek dotyczących odpowiedzialnego posiadania zwierząt.

Zobacz też:  Stalowo złoty yorkshire terrier - historia

Jakiekolwiek skarcenie może wywołać skrajną reakcję u Norwich Terriera. Jest bardzo prawdopodobne, że ten wrażliwy pies zareaguje źle, a nawet może rzucić się do ucieczki, próbując się bronić. Najczęstszą przyczyną takiego zachowania jest właściciel, który niechętnie reaguje na dyskomfort swojego psa. Aby zapobiec wpływowi tego zachowania na relacje z pupilem, należy pamiętać, aby zawsze nagradzać pozytywne zachowania, a nie karać psa.

Jest to rasa pracująca

Mimo że Norwich Terrier jest rasą pracującą, jest również podatny na pewne problemy zdrowotne. Podczas gdy większość terierów jest aktywna, Norwich może cierpieć na takie schorzenia jak niedoczynność tarczycy, kiedy to organizm nie wytwarza wystarczającej ilości hormonu tarczycy. Typowe objawy obejmują suchość skóry, wypadanie włosów, wrażliwość na niektóre choroby skóry i przyrost masy ciała. Ponadto Norwich może również wykazywać oznaki agresji i strachu. Jeśli zauważysz u swojego Norwicha którykolwiek z tych objawów, powinieneś natychmiast zabrać go do lekarza weterynarii w celu dokładnego zbadania.

Chociaż większość Norwichów jest dziś towarzyszami rodziny, instynkt pracy i wielkość są nadal obecne. Cechy te były cenione przez pierwszych myśliwych. Ciekawski i aktywny, Norwich jest dobrym kandydatem na psa pracującego lub domowego pupila. Chociaż nie są agresywne, muszą być aktywne, aby w pełni wykorzystać swój dzień. Ich niewielkie rozmiary i wysoki poziom energii sprawiają, że są doskonałymi towarzyszami dla rodzin.

Ma wysoki wskaźnik śmiertelności

Wysoki wskaźnik śmiertelności psów rasy Norwich Terrier nie powinien zniechęcać do ich zakupu. Rasa ta jest znana z wysokiego ryzyka zachorowania na jaskrę, wyniszczającą chorobę oczu, która może prowadzić do ślepoty. Objawy jaskry obejmują łzawienie oczu, mrużenie i zaczerwienienie białek oczu. Jednak właściciele tych psów rzadko odczuwają ból, choć niektórzy zgłaszają, że czują się tak, jakby zostali dźgnięci szpikulcem do lodu w oko. W zaawansowanych przypadkach oczy mogą wyglądać, jakby były wybrzuszone. Ważne jest, aby udać się do lekarza weterynarii w celu postawienia diagnozy i podjęcia leczenia.

Norwich Terrier może żyć do 12-15 lat. Chociaż jest to mały pies, zaleca się, aby zabrać go do lekarza weterynarii wkrótce po adopcji. Wizyta u weterynarza pozwala na wczesne wykrycie problemów i pomaga w ustaleniu profilaktycznych zasad opieki zdrowotnej. Rutynowe wizyty u lekarza weterynarii mogą pomóc Twojemu Norwich Terrierowi uniknąć wielu typowych problemów zdrowotnych. Poniżej wymieniono kilka typowych problemów zdrowotnych, o których powinieneś wiedzieć w przypadku tej rasy.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts