Jaki jest najlepszy terrier dla rodziny

Jaki jest najlepszy terrier dla rodziny

Oprócz collie, dobrym terierem dla rodziny byłby Soft-Coated Wheaten Terrier. Rasy te są niewielkiego wzrostu i mają silny popęd do zdobywania. Mniejsze psy i koty nie powinny przebywać w pobliżu tych psów, ponieważ mogą one kłapać zębami, jeśli dziecko postawi je na rogu. Z kolei rasy olbrzymie, takie jak Boston terrier, są łagodne i słodkie, ale mogą stanowić problem podczas rodzinnych zabaw.

Collies

Rasy collie są znane z tego, że bardzo szybko reagują na stres i nastroje. Psy cierpiące na chroniczny stres mogą wykazywać zachowania neurotyczne. Dlatego też collie powinien być socjalizowany z innymi psami. Psy collie potrzebują co najmniej 30 do 45 minut ruchu dziennie. Po zakończeniu zajęć są na ogół spokojnymi psami domowymi. Mogą jednak cierpieć na depresję, jeśli są surowo traktowane lub ignorowane przez dłuższy czas.

Collie jest znany jako najlepszy terier dla rodziny z kilku powodów. Rasa ta jest lojalnym i kochającym towarzyszem, który dobrze dogaduje się z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi. Nie wymaga też wielu zabiegów pielęgnacyjnych i jest łatwy w szkoleniu domowym. Rasa ta została rozsławiona w filmie Lassie, w którym to pies ten zagonił psa o imieniu Timmy do rzeki i wodospadu, ratując go przed zagrożeniem życia. W filmie pokazano również, jak Collie potrafił uratować Timmy’ego z ruchomych piasków.

Boston terrier

Jeśli myślisz o kupnie nowego psa, możesz się zastanawiać, czy Boston Terrier to najlepsza rasa dla rodziny. Boston jest wprawdzie rasą przyjazną, ale może być onieśmielający dla dzieci. Psy tej rasy nie są zazwyczaj agresywne, ale mają wysoki poziom energii, co może utrudniać szkolenie małych dzieci w zakresie zachowania się w pobliżu psa.

Pomimo niewielkich rozmiarów i cienkiej sierści Boston Teriery są chętne do zabawy. Szkolenie ich jest łatwiejsze niż innych ras, ale Boston Terriery powinny być wcześnie socjalizowane. Należy zabierać je w różne miejsca i poznawać nowych ludzi, a także zapisać na zajęcia z posłuszeństwa, gdy są jeszcze młode. Jeśli zdecydujesz się na zakup Boston Terriera, będziesz zadowolony!

Zobacz też:  Co może jeść yorkshire terrier

Terier pszeniczny o miękkiej okrywie włosowej

Miękkopierśny Wheaten Terrier to energiczna, żywiołowa rasa. Potrzebuje codziennego towarzystwa i może być dość pobudliwy. Ze względu na wysoki poziom energii Wheaten nazywany jest także „odbijaczem”. Podskakuje na powitanie obcych ludzi, radośnie szczekając i podskakując. Na podwórku powinny być jednak pod nadzorem, ponieważ są znane z tego, że skaczą na ludzi i przedmioty.

Miękkowłosy Wheaten Terrier jest psem bardzo wymagającym i wymaga regularnej pielęgnacji. Rasa ta jest hipoalergiczna, ale wymaga codziennych ćwiczeń i regularnego szczotkowania, aby jej sierść wyglądała doskonale. Ważne jest, aby uważnie obserwować swojego Wheatie, ponieważ pozostawione same sobie mogą wpaść w kłopoty i zrobić sobie krzywdę. Należy je również regularnie trymować co kilka miesięcy.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts