Czy Pitbull terier lubi dzieci?

Czy Pitbull terier lubi dzieci?

Pewnie zastanawiasz się, czy Pitbull Terrier lubi dzieci? Odpowiedź może Cię zaskoczyć. Rasa ta jest niezwykle czuła i należy do najpopularniejszych ras psów do adopcji w ostatnich latach. Nie oznacza to jednak, że Pitbulle nie są kompatybilne z dziećmi. Pitbulle są niezwykle higieniczne i nie mogą przenosić chorób zakaźnych na dzieci. Jeśli masz małe dzieci, Pitbull może być idealnym zwierzęciem rodzinnym – uwielbiają one kontakt z dziećmi i lubią się bawić.

Niektóre pitbulle nie są dobre w kontaktach z dziećmi ze względu na swój agresywny charakter. Jednak wiele osób wykorzystuje pitbulle jako przynętę, prowokując je do atakowania innych zwierząt. Oprócz wykorzystywania cudzych zwierząt domowych, niektóre pitbulle są nawet głodzone, aby wywołać w nich instynkt ataku. Następnie daje się im mniejsze psy do sparingu, aby naostrzyły sobie pazury i nauczyły się walczyć. Jeśli nie uda im się zabić przeciwnika, są dotkliwie bite.

Nie da się zaprzeczyć, że pitbulle mają złą reputację – ważne jest jednak, aby odrobić pracę domową i upewnić się, że Twój nowy pupil nie stanowi potencjalnego zagrożenia. Dzieci nie powinny zostawać same z pitbulami. Pit bulle są powszechnie uważane za złe psy, ale mit ten jest często oparty na fałszywych informacjach. Na szczęście zdecydowana większość psów nie stanowi takiego zagrożenia dla dzieci.

Dzieci, które chcą spędzać czas z pitbullem, powinny jak najwcześniej włączyć je w jego rutynę. Małe dzieci należy uczyć, jak traktować i głaskać psa w obecności dzieci. Wraz z wiekiem mogą one przejąć odpowiedzialność za opiekę nad psem. Jeśli chcesz spędzać czas z dzieckiem i Pitbullem, upewnij się, że jesteście w domu sami, a nie w pomieszczeniu pełnym dzieci.

Chociaż pitbull jest na ogół doskonałym zwierzęciem dla rodzin z małymi dziećmi, ważne jest, abyś upewnił się, że potrafisz utrzymać go w dobrym stanie socjalizacji i wyszkolenia. Chociaż przyuczenie pitbulla do zabawy z dziećmi może być trudne, warto poświęcić na to czas i wysiłek. Oprócz uczenia szacunku i zapobiegania krzywdzeniu dzieci, będziesz chciał mieć oko na zabawy Twojego Pitbulla, aby upewnić się, że nie są one nieodpowiednie.

Zobacz też:  Prawidłowa waga yorkshire terrier

Choć może być kuszące, aby podejść do nowego psa bez jego wiedzy, pamiętaj, że Pitbulle mają reputację rasy niebezpiecznej i agresywnej. Mimo że są zadziorne i dumne, są również lojalne wobec swojej rodziny i w razie potrzeby będą jej bronić do śmierci. Przy odpowiedniej socjalizacji Pitbull może stać się przyjaznym i czułym zwierzęciem. Chociaż Pitbulle były często uważane za psy opiekuńcze ze względu na swoją opiekuńczą naturę, błędnie kojarzono to z ich słabym temperamentem.

Reakcja Pitbulla na nowe dziecko może być nieprzewidywalna, ale prawdopodobnie będzie on chodził po pokoju lub skomlał, gdy dziecko się do niego zbliży. To samo dotyczy niemowląt. Pitbull może być dość tolerancyjny w stosunku do dzieci, ale może wykazywać oznaki nieufności wobec obcych. Jeśli tak jest, czas poszukać profesjonalnej pomocy dla Twojego Pitbulla. Musisz poznać temperament i zachowanie tej rasy.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts