Pitbull terrier – rodzina

Pitbull terrier - rodzina

Jeśli zastanawiasz się nad adopcją Pitbull terriera dla swojej rodziny, przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej ukochanej rasie. Pit Bull został po raz pierwszy przywieziony do Ameryki przez angielskich imigrantów około czasów wojny secesyjnej. Pies ten natychmiast zyskał popularność w Stanach Zjednoczonych jako pies klasy robotniczej. W czasie I i II wojny światowej stał się narodowym psem tego kraju. Dziś Pit Bull jest nadal bardzo popularną rasą, wykorzystywaną zarówno do ochrony, jak i jako pies rodzinny.

Pit Bull jest rasą stosunkowo łatwą do utrzymania w czystości, ma tylko krótką, delikatną sierść. Jedyną konieczną czynnością pielęgnacyjną jest cotygodniowe szczotkowanie, aby pobudzić produkcję naturalnych olejków i utrzymać lśniącą sierść. Cotygodniowe szczotkowanie jest również konieczne w przypadku Pit Bulli. Wymagają one także regularnych kąpieli i obcinania paznokci. Ważna jest też zdrowa dieta. Powinieneś przyprowadzać swojego Pit Bulla do kliniki weterynaryjnej na regularne badania kontrolne i szczepienia, aby wykryć problemy z zębami i skórą, a także w celu podania środków zapobiegających pasożytom.

Pitbull terrier jest rasą mieszaną buldoga i teriera. Mimo że są to rasy mieszane, mają wiele wspólnych cech. Pitbull amerykański jest największą rasą, osiągającą długość około 16 cali. Pitbulle są doskonałym wyborem dla rodziny, która chce mieć psa, który nie będzie sprawiał kłopotów, ale będzie wiernym towarzyszem na długie lata.

American Pit Bull jest generalnie zdrowy, ale istnieją pewne problemy zdrowotne, które mogą się u niego pojawić wraz z wiekiem. Odpowiednio wczesna wizyta u weterynarza może zapobiec niektórym z tych problemów i zapewnić wczesne leczenie. Niektóre choroby są uwarunkowane genetycznie, a inne nie. Weterynarz może doradzić, czym karmić Twojego Pitbulla. Jeśli martwisz się o zdrowie swojego Pitbull terriera, rozważ dietę dla szczeniąt i upewnij się, że pies otrzymuje odpowiednie składniki odżywcze.

Zobacz też:  Jaka obrożę wybrać dla Yorkshire terriera

Pitbull terrier wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Jego przodkowie byli terierami staroangielskimi. Celem tej krzyżówki było połączenie etyki pracy teriera z atletyzmem buldoga. W Anglii popularne było wabienie byków i niedźwiedzi, a pitbulle były powszechnie wykorzystywane w tym krwawym sporcie do 1835 roku. Obecnie jednak rzadko kiedy amerykański Pit Bull terrier jest wykorzystywany do walk psów.

Pitbull jest psem średniej wielkości. Może osiągać do 21 cali wzrostu i ważyć 70 funtów. Do tej kategorii zalicza się kilka ras, ale mogą się one różnić między sobą. Pitbulle mają potężne szczęki. Ich zgryz może być silniejszy niż u rottweilera i owczarka niemieckiego. Mimo że niektórzy uważają je za agresywne i niebezpieczne, można je dobrze wyszkolić i mogą wieść szczęśliwe, długie życie ze swoimi rodzinami.

Mimo że rasa ta ma złą reputację, większość Pit Bulli to słodkie, dobrze wychowane psy, które doskonale sprawdzają się jako zwierzęta rodzinne. Rasa ta jest również niezwykle inteligentna i zdolna do szkolenia. W rzeczywistości wykorzystywano je także w walkach psów. Jednak, choć są wspaniałymi zwierzętami rodzinnymi, potrafią być również agresywne w stosunku do innych psów i ludzi. Dlatego Pitbull terrier – rodzina

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts