Airedale terrier szczeniak – opieka

Airedale terrier szczeniak - opieka

Jeśli szukasz wesołego zwierzaka dla całej rodziny, rozważ szczeniaka rasy Airedale Terrier! Te energiczne i dowcipne psy uwielbiają się bawić i biegać. Znane są również z błaznowania, co czyni je idealnymi zwierzętami rodzinnymi. Chociaż Airedale są zazwyczaj bardzo czułe, mogą być również bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci. Należy być na to przygotowanym, ponieważ są to duże psy i mogą łatwo zranić małe dzieci.

Zdrowie Airedale Terriera powinno być ściśle monitorowane, ponieważ jest on podatny na kilka schorzeń. Uszkodzona trzustka jest odpowiedzialna za produkcję insuliny i enzymów trawiennych. Pies z osłabioną trzustką jest podatny na zewnątrzwydzielniczą niewydolność trzustki, która powoduje nieprawidłowe trawienie i skutkuje utratą masy ciała oraz biegunką o nieprzyjemnym zapachu. Wydzielnicze zapalenie trzustki jest również częste u Airedalesów, ale nie ma na nie sprawdzonych lekarstw.

Jak każdy szczeniak, Airedale Terrier potrzebuje socjalizacji. Powinna ona przebiegać równolegle z kalendarzem szczepień. Większość lekarzy weterynarii zaleca, aby nowi właściciele przyprowadzali szczenięta na zajęcia socjalizacyjne w wieku około 8-9 tygodni, ponieważ wtedy pies powinien otrzymać pierwsze szczepienia. Należy jednak zapewnić nowemu szczeniakowi bezpieczne miejsce do spania i jedzenia. Bardzo ważne jest, abyś zadbał o swojego nowego pupila już w tak młodym wieku!

Airedale to bardzo energiczna rasa, która potrzebuje codziennych ćwiczeń, aby utrzymać go w szczęściu i zdrowiu. Rasa ta może być trudna do wytresowania, dlatego upewnij się, że w Twoim domu jest wystarczająco dużo miejsca. Potrzebuje również dużego podwórka i wysokiego, bezpiecznego ogrodzenia. Airedale Terrier nie nadaje się do mieszkania. Pomimo ich uroczej, lojalnej osobowości, potrzebują codziennego ruchu. Pamiętaj też, aby zawsze chwalić i nagradzać swojego nowego pupila za to, że robi coś dobrze.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę koszty opieki nad szczeniakiem rasy Airedale Terrier. Niektóre z tych kosztów obejmują wizyty u weterynarza, materiały eksploatacyjne, licencję i opłaty rejestracyjne. Chociaż można znaleźć darmowe szczeniaki Airedale Terrier, nie oznacza to, że są one zdrowe i legalne. Jeśli nie stać Cię na utrzymanie zwierzęcia, będziesz musiał wydać pieniądze na jego adopcję. Istnieje wiele miejsc, w których można adoptować szczeniaka rasy Airedale Terrier. Istnieją również ośrodki ratunkowe, które oferują te zwierzęta.

Zobacz też:  Dla kogo jest terrier angielski

Wysokiej jakości dieta jest niezbędna w opiece nad szczeniakami Airedale Terrier. Ta rasa psów wymaga zbilansowanej diety zawierającej białka zwierzęce, węglowodany, kwasy tłuszczowe omega i zdrowe tłuszcze. Sucha karma klasy premium jest rozsądnym wyborem, ponieważ jest droższa, ale zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Unikaj sklepowej karmy dla psów, ponieważ nie zawiera ona niezbędnych składników odżywczych i może powodować problemy zdrowotne u Twojego Airedale Terriera.

Dobry hodowca hoduje zdrowe szczenięta i unika problemów takich jak dysplazja stawów biodrowych. Na szczęście małe przepukliny zamykają się samoistnie po kilku miesiącach. Jednak większe przepukliny mogą wymagać operacji, aby zapobiec zejściu pętli jelitowej do przepukliny. Jeśli u Twojego szczeniaka zostanie zdiagnozowana ta choroba, lekarz weterynarii doradzi Ci najlepszy sposób leczenia.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts