Czarny podpalany yorkshire terrier – opis

Czarny podpalany yorkshire terrier - opis

Jaki jest opis rasy Yorkshire terrier czarno-podpalany? Ta rasa psów jest opisywana jako mieszaniec czarnego i brązowego koloru. Psy te mają ciemniejsze włosy u nasady uszu i na pysku. Na nogach powyżej łokcia nie widać koloru opalenizny. Jak wszystkie teriery, psy te z wiekiem stają się coraz jaśniejsze, a cecha ta nie jest oznaką słabego charakteru.

Ciało Yorka jest zwarte, z krótkim, równym grzbietem. Ogon jest osadzony wyżej niż tułów. Kończyny przednie są zwykle proste, a tylne lekko zgięte w bok. Kończyny dolne Yorkie są umiarkowanie wygięte. Ten pies w typie misia ma okrągłe łapy. Poniżej znajduje się opis czarnego i brązowego Yorkshire teriera.

Sierść Yorkshire terriera jest jedwabista i długa, w miarę dojrzewania przybiera kolory niebieskie i brązowe. Dzięki zwartej budowie ciała psy tej rasy są łatwe w szkoleniu i doskonale radzą sobie w zakresie podstawowego posłuszeństwa. Należy jednak uważać, aby ich nie rozpieszczać, ponieważ może to spowodować, że staną się agresywnymi, nadopiekuńczymi psami. Psy te są doskonałymi towarzyszami dla małych dzieci, ale nie należy ich rozpieszczać.

Pomimo swojej wielkości i wyglądu, Yorkie nie jest psem samotnikiem. Ich przodkowie byli hodowani do polowania na szkodniki, więc ich zachowanie powinno być przewidywalne, ponieważ nie lubią zostawać same. Ich sierść przypomina ludzkie włosy, a one same lubią spędzać czas na kolanach swoich właścicieli. Jeśli chcesz mieć zwierzę, które nie stanowi zagrożenia dla Twojego domu, znajdziesz ich mnóstwo w schroniskach i grupach ratowniczych. Możesz adoptować jednego lub dwa z nich i zabrać je ze sobą do domu.

Czarno-brązowy Yorkshire terrier rodzi się z niebiesko-złotym umaszczeniem, a większość dorosłych Yorków osiada na tym kolorze. To ubarwienie jest po prostu rozjaśnieniem sierści. Czarny włos z wczesnych lat życia szczenięcia zaczyna blaknąć i staje się szaro-stalowoniebieski. Początkowo trudno jest dostrzec ten kolor, chyba że pies znajduje się w bezpośrednim świetle słonecznym, ale z czasem stanie się on wyraźny.

Zobacz też:  Yorkshire terrier golddust - opis rasy

Wysoka inteligencja Yorka sprawia, że jest on doskonałym psem do towarzystwa. Rasa ta najlepiej nadaje się do domów, w których są starsze dzieci. Mogą jednak dogadywać się z innymi zwierzętami domowymi, o ile są one dobrze socjalizowane i zachowywane. Chociaż Yorki mogą nie dogadywać się z innymi zwierzętami domowymi, potrafią być bardzo czułe. Jeśli rozważasz adopcję jednego z nich, pamiętaj o jak najszybszym uspołecznieniu psa z dziećmi.

Najbardziej popularnym typem w Stanach Zjednoczonych jest czarno-biały Yorkshire terrier. Rasa ta została pierwotnie wyhodowana do polowania na szkodniki. Obecnie jest to bardzo poszukiwane zwierzę domowe, a wielu właścicieli kocha tę rasę za jej wyjątkowy wygląd i temperament. Czarny i opalony yorkie jest pięknym i czułym psem. Twój yorkie black and tan będzie się z Tobą bawił przez wiele lat.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts