Czy yorkshire terrier może jeść czekoladę

Czy yorkshire terrier może jeść czekoladę

Jeśli Twój pies lubi czekoladę, może chcieć dowiedzieć się więcej na temat tego pysznego przysmaku. Czekolada zawiera różne ilości teobrominy i kofeiny, a różne rasy są bardziej podatne na działanie tych toksyn. Na przykład Yorki nie przepadają za słodyczami i mogą doświadczyć poważnych reakcji, jeśli spożyją więcej niż 20 mg na kilogram. Dla Yorka oznacza to około 63 mg teobrominy. Chociaż jest mało prawdopodobne, aby u Twojego psa doszło do pełnego zatrucia czekoladą, umiarkowana ilość czekolady może wywołać poważne objawy, w tym niekontrolowane skurcze mięśni i zaburzenia neurologiczne.

Jeżeli Twój Yorkshire Terrier przypadkowo połknie kawałek czekolady, powinieneś podjąć natychmiastowe działania. Kofeina zawarta w czekoladzie osiąga szczytowe stężenie w ciągu godziny, ale teobromina pozostaje w organizmie dłużej. Może ona pozostawać w organizmie psa w stężeniu 50% przez 17 godzin. Jeśli zauważysz łagodną reakcję lub pies wyliże pysk, natychmiast skontaktuj się z lekarzem weterynarii. Czekolada spowoduje biegunkę, więc pamiętaj, aby zamknąć swojego Yorka w drzwiach lub kojcu. Jeśli Twój Yorkie ma biegunkę w ciągu kilku godzin po spożyciu czekolady, natychmiast zabierz go do szpitala dla zwierząt.

Jest wiele rzeczy, których nie powinieneś podawać swojemu psu – zwłaszcza czekolady – które są dla niego toksyczne. Oprócz czekolady Yorki nie powinny jeść winogron, rodzynek ani gumy bez cukru. Należy również trzymać psa z dala od pokarmów zawierających drożdże, w tym surowych jaj. Karma dla kotów, gotowana fasola, kukurydza i gałka muszkatołowa również nie są dobrym wyborem dla Twojego Yorkshire Terriera.

Równie ciekawe:

Zobacz też:  Yorkshire terrier golddust - opis rasy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts