Prawidłowa waga yorkshire terrier

Prawidłowa waga yorkshire terrier

Grupa zabawek AKC obejmuje 21 ras, w tym Yorkshire Terriera. Podczas gdy wagi AKC dotyczą psów domowych, rzeczywiste wagi psów biorących udział w zawodach wystawowych są często znacznie większe niż waga typowego zwierzęcia domowego. Waga Yorkshire Terriera powinna być ustalana w zależności od jego rasy i płci. Rodzaj sierści Yorkshire Terriera odgrywa jednak pewną rolę w określaniu jego wagi.

Podczas ważenia Yorkshire Terriera właściciele często zastanawiają się, czy rasa ta jest za mała czy za duża. Niektóre Yorkshiery ważą od 8 do 10 funtów, a mogą mieć nawet 15 funtów. Może to być wynikiem niewłaściwej hodowli, nieprawidłowego rozmiaru lub mieszanki dwóch ras. Jeśli nie jesteś pewien, poproś lekarza weterynarii o wskazówki. Zdrowy Yorkie waży około 7-10 funtów. Jeśli jednak Yorkshire Terrier jest zbyt duży, należy zabrać go do weterynarza w celu dokładnej oceny.

Jeśli nie masz pewności co do dokładnej wagi swojego psa, spróbuj skorzystać z tabeli oceny budowy ciała. Metoda ta pozwoli Ci dokładnie oszacować wagę Yorkshire Terriera, ale nie jest niezawodna. Aby poznać średnią wagę Yorkshire Terriera, skorzystaj raczej z poniższego kalkulatora. Jeżeli Twój pies ma lekką nadwagę lub niedowagę, skonsultuj się z lekarzem weterynarii w celu ustalenia, czy należy ograniczyć jego dietę, aby uzyskać lepszy bilans masy ciała.

Równie ciekawe:

Zobacz też:  Terrier miniaturka - pielęgnacja
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts