Ile średnio żyje yorkshire terrier

Ile średnio żyje yorkshire terrier

W badaniu przeprowadzonym przez University of Georgia porównano długość życia Yorkshire terierów z innymi rasami. Rasa ta jest uważana za zdrową, ale długość życia psów może być krótsza niż ludzi. Właściwa pielęgnacja może wydłużyć życie Yorkshire Terriera, a pewne środki zapobiegawcze mogą opóźnić lub zapobiec wystąpieniu niektórych chorób. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o długości życia psów tej rasy.

Jako rasa, Yorkshire Teriery mogą żyć do 10 lat, ale są też pewne choroby, które mogą skrócić ich żywotność. Yorkshiery są bardzo podatne na choroby układu oddechowego. W tej dziedzinie ustępują jedynie buldogom i borzojom. Choroby te charakteryzują się nieprawidłowym procesem gojenia, który ogranicza codzienną aktywność psa. Kilka ras psów jest podatnych na ten problem.

Długość życia Yorków zależy od kilku czynników, w tym płci i środowiska, w jakim pies jest wychowywany. Ogólnie rzecz biorąc, pies żyje od dwunastu do piętnastu lat. Samce Yorków żyją zazwyczaj o 1,5 roku krócej niż samice. Liczba ta może się jednak zmienić, jeśli pies jest odpowiednio zadbany. Dobrze pielęgnowany Yorkie może żyć nawet 15 lat.

Leptospiroza jest śmiertelną chorobą, która atakuje nerki i wątrobę u psów. Zakażony mocz jest przenoszony przez dzikie zwierzęta. W wielu miejscach nie promuje się obowiązkowych szczepień przeciwko leptospirozie, dlatego warto upewnić się, że Twój Yorkie ma tę szczepionkę. Jest ona również niezbędna w przypadku Yorkshire terrierów, które żyją w pobliżu dzikich zwierząt. Ponieważ leptospiroza jest jedną z głównych przyczyn zgonów dorosłych Yorków, szczepienie jest bardzo zalecane w przypadku tych psów.

Równie ciekawe:

Zobacz też:  Norwich Terrier - szczeniaki
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts