Jak opiekować się szczeniakiem yorkshire terriera

Jak opiekować się szczeniakiem yorkshire terriera

Kiedy przynosisz do domu nowego szczeniaka, możesz się zastanawiać, jak prawidłowo opiekować się psem rasy Yorkshire Terrier. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci wychować szczęśliwego i zdrowego szczeniaka. Podczas opieki nad nowym szczeniakiem ważne jest zrozumienie jego zachowania, aby móc go odpowiednio wyszkolić. Na początek, ucząc szczeniaka spokoju, bądź cierpliwy. Nie stosuj kar fizycznych ani krzyku, aby skorygować to zachowanie.

Ważne jest także, aby Twój dom był czysty i bezpieczny dla Twojego nowego szczeniaka. Zawsze trzymaj przewody zasilające i małe przedmioty poza zasięgiem. Twój szczeniak może mieć ochotę na gryzienie rzeczy, które powinny być schowane, więc trzymaj je poza zasięgiem. Jeśli zauważysz, że szczeniak coś gryzie, powinieneś zabrać go do lekarza weterynarii w celach profilaktycznych. Pomoże to uniknąć wypadków.

Jedną z pierwszych rzeczy, które musisz zrobić, to zastanowić się nad wielkością pęcherza moczowego Twojego szczeniaka. Yorkshire Teriery są małe, więc muszą często załatwiać się do nocnika. Na początku może to wymagać wyprowadzania go na dwór kilka razy dziennie. Wraz z wiekiem można stopniowo zwiększać ilość ćwiczeń. Jeśli planujesz zabierać go do parku, nie zapomnij kupić mu klatki dla zwierząt.

Yorki są bardzo energiczne, ale czasami bywają też kłopotliwe. W okresie dojrzewania przechodzą kilka etapów rozwoju. Na przykład uczą się chodzić, bawić z innymi psami i zaczynają nadawać im własne imiona. Właściciele, którzy dopiero zaczynają przygodę z Yorkies, powinni zacząć jak najwcześniej i zapewnić im przestrzeń potrzebną do tego, aby ich nowi członkowie rodziny byli szczęśliwi. Jeśli nie stać Cię na profesjonalistę, zawsze możesz rozważyć przygarnięcie Yorka.

Szczenię o takim temperamencie powinno być socjalizowane od najmłodszych lat. Rasa ta nie jest zalecana dla rodzin z małymi dziećmi. Małe rozmiary sprawiają, że łatwo je upuścić, ścisnąć lub nadepnąć. Jeśli jednak są odpowiednio socjalizowane, dogadują się z innymi zwierzętami domowymi, takimi jak koty i inne zwierzęta. Chociaż Yorki nie potrzebują dużego podwórka, nadal mają pewne problemy zdrowotne, o których należy pamiętać.

Zobacz też:  Boston terrier - pielęgnacja

Zapewnienie bezpieczeństwa szczeniakowi jest najwyższym priorytetem. Zabezpieczanie domu przed szczeniętami jest podobne do zabezpieczania przed dziećmi, ale oznacza trzymanie szczeniaka z dala od potencjalnie niebezpiecznych miejsc. Schody, przedłużacze i inne potencjalnie niebezpieczne przedmioty powinny znajdować się poza zasięgiem szczeniaka. Szczenię powinno także otrzymać pierwszy zestaw szczepień, które pomogą zapobiec chorobom i urazom. Jest to ważne dla zdrowia szczeniaka, ponieważ psy małych ras są podatne na choroby i łatwo ulegają urazom.

Regularne kąpanie Yorkshire teriera jest ważne dla utrzymania go w czystości. Kąpiel pomoże usunąć plątaninę włosów i zapobiegnie tworzeniu się mat. Matowienie powoduje wiele bólu i sprzyja gromadzeniu się brudu i bakterii. Powinieneś upewnić się, że sierść Twojego yorka jest zawsze zadbana i nie splątana. Szczenię będzie wymagało minimalnej pielęgnacji do czasu, aż sierść osiągnie pełny wzrost.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts