Yorkshire terrier miniaturka – historia

Yorkshire terrier miniaturka - historia

Yorkshire terrier miniaturowy ma bogatą historię. Jego historia zaczyna się w epoce wiktoriańskiej. Pies ten był popularnym zwierzęciem domowym w epoce wiktoriańskiej, co czyni go doskonałym wyborem dla nowych właścicieli psów. Rasa ta jest mała, skłonna do ujadania, potrzebuje codziennego ruchu i stymulacji umysłowej. Jest to również doskonały wybór dla dzieci. Te małe psy mają wiele wspaniałych cech, które sprawiają, że są idealnymi towarzyszami zabaw.

Chociaż rasa ta wywodzi się z Yorkshire, obecnie jest bardzo popularna na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć psa niezdarnego, niezależnego, czy samodzielnego, na pewno znajdziesz Yorkie pasującego do Twojego stylu życia. Znana ze swojej kochającej i lojalnej natury, rasa ta doskonale nadaje się do mieszkania. Choć rasa ta jest mała, jest niezwykle inteligentna i energiczna. Co więcej, świetnie nadaje się dla rodzin.

Chociaż Yorkshire terrier jest obecnie mniejszy niż kiedyś, jego korzenie są znacznie dłuższe. W XIX wieku Yorkshire teriery były małymi terierami, które hodowano razem. Psy te przystosowały się do warunków panujących w fabrykach, ponieważ były małe i zwinne, dzięki czemu doskonale nadawały się na psy do towarzystwa. W XX wieku psy te stały się popularne jako zwierzęta dbające o modę, często towarzyszące zamożnym właścicielom.

Popularność tej rasy gwałtownie wzrosła od momentu pojawienia się pierwszego Yorka w Stanach Zjednoczonych. Popularność psa w latach 40. ubiegłego wieku zwiększyła się dzięki słynnemu psu Smoky. Te urocze zwierzaki są niewielkich rozmiarów terierami, ważącymi mniej niż siedem funtów. Ich gęsta, jedwabista sierść ma kolor głębokiej złotej opalenizny lub stalowoniebieski. Ich upór, odwaga i śmiałość sprawiają, że są idealnymi towarzyszami zarówno dla młodych, jak i starszych osób.

Historia Yorkshire teriera ma fascynującą przeszłość. Pierwotnie te małe psy były hodowane do pracy jako ratlerki. W połowie XVIII wieku Yorkshire teriery były często wykorzystywane jako ratlerki w młynach i kopalniach węgla. Psy te polowały na szkodniki szczurów i zabijały je. Ich popularność utrudniała życie przedsiębiorcom i klasie robotniczej w tamtych czasach.

Zobacz też:  Airedale terrier szczeniak - opieka

Typowy Yorkie ma komplet zębów, które są obecne przez większość jego życia. Pierwsze zęby u Yorków pojawiają się około ósmego tygodnia życia, a do czwartego miesiąca życia dorastają do co najmniej czterdziestu dwóch zębów. W ciągu całego życia Yorki będą miały dwa zestawy zębów: zęby mleczne i zęby dorosłe. Chociaż Yorki będą miały jeden zestaw zębów mlecznych i jeden zestaw zębów dorosłych, każdy zestaw będzie miał unikalny zestaw grzbietów, tak więc będą miały co najmniej dwa zestawy zębów.

Innym ciekawym faktem związanym z Yorkshire terierem jest to, że służył on jako pies bojowy podczas II wojny światowej. Amerykański żołnierz o nazwisku Bill Wynne odkrył Smoky’ego w okopie w Nowej Gwinei. Podczas wojny nosił Smoky’ego w plecaku i uważa się, że jest on jedyną przyczyną odrodzenia się tej rasy. Jego pamiętnik nosi tytuł The Yorkie Doodle Dandy.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts