Jaką mieszanką ras jest yorkshire terrier

Jaką mieszanką ras jest yorkshire terrier

Yorkshire terrier jest doskonałym wyborem z wielu powodów, ale jest kilka rzeczy, które należy rozważyć, zanim się na niego zdecydujesz. W tym artykule dowiesz się, jak wygląda Yorkshire terrier, jaki ma temperament i jakie są jego potrzeby rodzinne. Ważne jest również, aby dowiedzieć się więcej o Lhasa apso, Cairn terrierze i Toy fox terrierze. Wszystkie te psy mogą być bardzo inteligentnymi i lojalnymi towarzyszami.

Toy fox terrier

Toy Fox Terrier i Yorkshire to mieszańce, które wyglądają jak urocze małe pieski. Sierść torkie jest krótka, jedwabista i przypomina obie rasy. Obie są doskonałymi zwierzętami domowymi i dobrze sprawdzają się w każdym klimacie. Rasa ta jest bardzo czuła i przywiązuje się do właścicieli i innych zwierząt domowych. Mogą być jednak zaborcze w stosunku do swoich właścicieli, co może utrudniać im życie z dziećmi.

Yorkshire terrier

Mieszaniec rasy Yorkshire terrier jest doskonałym wyborem dla osób, które szukają małego, niewymagającego psa. Psy te mają urocze osobowości, ale w głębi serca są prawdziwymi terierami. Z tego powodu konieczne jest odpowiednie szkolenie nowego szczeniaka, zwłaszcza w zakresie socjalizacji. Yorki są zazwyczaj przyjaźnie nastawione do innych zwierząt domowych, ale powinny być socjalizowane od najmłodszych lat, aby uniknąć negatywnych zachowań.

Lhasa apso

Krzyżówka Lhasa Apso i Yorkshire Terriera znana jest pod nazwą Yorkie Apso. Ten designerski pies może osiągać od ośmiu do jedenastu centymetrów wysokości i ważyć od siedmiu do osiemnastu funtów. Ma długą, jedwabistą sierść i jest dostępny w dowolnym kolorze. Najpopularniejszą rasą jest Yorkshire Terrier. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem Lhasa Apso do swojego domu, pamiętaj, że wymagają one dużo zabiegów pielęgnacyjnych.

Cairn terrier

Cairn terrier to rasa małego psa, która czasami jest mieszana z Yorkshire Terrierem. Mieszanki te są na ogół niskopienne, ale ilość sierści, jaką będzie zrzucał Twój pies, zależy od mieszanki. Psy te wymagają również codziennej uwagi i szkolenia. Powinny być trzymane w pomieszczeniach zamkniętych i karmione dwa razy dziennie. Rasa ta znana jest ze swojej kochającej natury i doskonale sprawdza się w roli psa do towarzystwa.

Cairn de Tulear

Cairn de Tulear pochodzi z Madagaskaru i ma od ośmiu do dwunastu centymetrów wzrostu. Waży od ośmiu do trzynastu funtów i ma długą, puszystą sierść. Rasa ta jest blisko spokrewniona z maltańczykami i Bichon Frise. Jest hipoalergiczna i bardzo łagodna. Właściciele tej rasy powinni być świadomi, że ma ona tendencję do sierści, ale powinni być przygotowani na to, że pies będzie ją siał.

Zobacz też:  Czy Pitbull terier lubi dzieci?

Borkie

Yorkshire terrier to mała rasa psów, należąca do grupy „Toy” Amerykańskiego Związku Kynologicznego. Przy wzroście około siedmiu do ośmiu centymetrów ważą od czterech do siedmiu funtów. Są wspaniałymi zwierzętami do miasta i mieszkania, są hipoalergiczne. Yorki są również dobrymi psami stróżującymi. Niezależnie od tego, czy jest to szczeniak, czy dorosły pies, yorkie zapewni mu wiele lat miłości i towarzystwa.

Havashire

Jeśli szukasz małego i żywiołowego psa, który mógłby zasilić Twoją rodzinę, rozważ Havashire. Jest to bardzo inteligentna, lojalna i kochająca rasa. Rasa ta jest również bardzo podatna na szkolenie i przyjazna w stosunku do dzieci. Havashire jest doskonałym wyborem dla rodzin z dziećmi. Ze względu na swoje zdolności adaptacyjne i niski poziom energii, Havashire może być doskonałym dodatkiem do każdego domu.

Goldenshire

Goldenshire to wspaniała rasa psów dla rodziny. Ten średniej wielkości terier ma osobowość Yorkie. Mają zazwyczaj długą, jedwabistą sierść i mogą mieć nos w tym samym kolorze, co sierść psa. Jest to rasa energiczna i czujna. Pielęgnacja Goldenshire’a jest przyjemnym zajęciem. Goldenshire nie jest szczególnie podatny na linienie, ale wymaga codziennego czesania i obcinania paznokci co dwa miesiące.

Borkieton

Yorkshire Terrier jest jednym z najpopularniejszych psów w Stanach Zjednoczonych. Rasa ta jest jednak również podatna na kilka różnych chorób. Do najczęstszych chorób należy niewydolność serca, która jest główną przyczyną śmierci Yorkshire Terrierów w ich złotym wieku. Choroby serca u psów są zazwyczaj spowodowane osłabieniem zastawek serca, które umożliwiają przeciekanie krwi wokół serca i jego obciążenie. Jeśli u Twojego zwierzęcia występują szmery w sercu, jest to prawdopodobnie znak, że pies cierpi na chorobę zastawek serca. Aby wykryć chorobę serca u Twojego zwierzęcia, konieczne jest wykonanie badań, które zazwyczaj przeprowadza się co roku.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts