Kiedy strzyc yorkshire terriera

Kiedy strzyc yorkshire terriera

Istnieją dwa rodzaje strzyżenia Yorkshire Terrierów: strzyżenie letnie i strzyżenie kenelowe. Strzyżenie letnie jest krótsze i łatwiejsze do utrzymania niż strzyżenie kenelowe, a strzyżenie kenelowe jest tradycyjnym strzyżeniem Yorków. Strzyżenie letnie polega na zgoleniu tułowia psa, ale pozostawia się trochę długości na pysku, kończynach i łapach. Yorkshire Terriera można strzyc w każdym wieku, ale powinien to robić profesjonalista.

Podczas strzyżenia Yorka należy się upewnić, że jest on czysty, suchy i rozczesany przed strzyżeniem. Przed przystąpieniem do strzyżenia należy użyć gładkiej szczotki, aby spulchnić sierść. Użycie nożyczek spowoduje, że sierść będzie nierówna, dlatego powinieneś używać maszynek do strzyżenia przeznaczonych specjalnie dla Yorków. Upewnij się, że używasz nożyczek odpowiedniego typu dla Twojego Yorkshire Terriera. Należy również używać ostrza o zaokrąglonych końcach.

Po zakończeniu procesu strzyżenia uszu, należy przyciąć zewnętrzną stronę uszu. Do tej części należy użyć krótkich, zaokrąglonych nożyczek. Po przycięciu zewnętrznej części uszu, należy dokładnie sprawdzić, czy wewnątrz nie ma brudu i woskowiny. W razie potrzeby użyj płynu do czyszczenia uszu i wacików do oczyszczenia wnętrza. Użyj hemostatów, aby usunąć nadmiar włosów z ucha. Twój Yorkshire Terrier będzie Ci później wdzięczny.

To, kiedy należy strzyc Yorkshire Terriera zależy od rasy i Twoich osobistych preferencji. Yorkshire Terrier ma długą, lejącą się sierść, podobną do włosów człowieka. Jeżeli nie jest ona regularnie szczotkowana, może się plątać i kołtunić. Regularne strzyżenie Yorkshire’a pozwala utrzymać wspaniały wygląd sierści psa przez wiele miesięcy! Pamiętaj tylko, że sierść Yorkshire Terrierów odrasta.

Równie ciekawe:

Zobacz też:  Czy yorkshire terrier może być łysy?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts