Jakie duże są yorkshire terrier – dorosłe

Jakie duże są yorkshire terrier - dorosłe

Jak duże są dorosłe Yorkshire terriery? Z wiekiem Yorki osiągają pełnię swoich dorosłych rozmiarów, ważąc około 7 funtów (3,17 kg). Jednak większość Yorków waży od 4 do 7 funtów. Każdy pies poniżej tej wagi może być uznany za niedowagę, a mniejszy Yorkie może mieć problemy zdrowotne związane z rozmiarem. Yorki mogą osiągać wagę do 10 funtów (3,62 kg), choć zdarzają się egzemplarze większe.

Gdy Yorkie jest szczeniakiem, dorasta w wieku od dwóch do sześciu miesięcy. W tym wieku ma już rozwinięte wszystkie cechy charakterystyczne dla rasy, w tym długą sierść i dużo energii. Jego waga w wieku dorosłym będzie wynosić około 2,5 kilograma i 1,13 kilograma. Nie musi być jednak tak duży, jak byśmy sobie tego życzyli.

Jako rasa zabawek, Yorki są małe, ale ich rzeczywiste rozmiary mogą się znacznie różnić. Jeśli obawiasz się, że Twój Yorkshire Terrier jest za duży, możesz spróbować sprawdzić jego wielkość w porównaniu z innymi Yorkies. Jest bardziej prawdopodobne, że Yorkshire Terrier z mieszanej linii krwi będzie mniejszy niż Yorkie czystej krwi. Możesz także sprawdzić wzrost Yorkshire Terriera porównując go z innym Yorkiem.

Szczenięta Yorków po urodzeniu ważą zaledwie kilka uncji, ale szybko rosną i po ukończeniu czterech tygodni ważą już ponad kilogram. W tym okresie szczenię jest najbardziej zależne od matki. Nie otworzył jeszcze oczu i większość czasu spędza śpiąc. W tym czasie większość czasu spędza w klatce, a aby przetrwać, zagłębia się w mleku matki. Na tym etapie będzie miauczał, aby porozumieć się z matką i nakłonić ją do wypicia większej ilości mleka.

Innym sposobem na stwierdzenie, czy Yorkshire Terrier jest w pełni Yorkiem, czy nie, jest wielkość jego uszu. Niektóre psy czystej rasy Yorkie mają klapnięte uszy, ale są one rzadkością. W rzeczywistości większość ma uszy opadające. Jeśli uszy są duże, pies może być spokrewniony z inną rasą. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów Yorki są bardzo czułymi i lojalnymi psami do towarzystwa. Chociaż mogą być nieco władcze, dobrze radzą sobie z dziećmi. Należy tylko uważać na ich ostry temperament i nie wchodzić im w drogę.

Zobacz też:  Jakie są odmiany terriera niemieckiego

Należy jednak pamiętać, że wielkość Yorków może się zmieniać w zależności od wieku i stylu życia. Z wiekiem ich aktywność maleje, a więcej czasu spędzają śpiąc. W związku z tym ich dieta powinna ulec odpowiedniej zmianie. Jeśli nadal będziesz je karmić tym samym pokarmem, co w młodości, mogą przybrać na wadze lub nabawić się problemów z sercem. Jeśli niepokoi Cię wielkość Twojego Yorka, powinieneś zabrać go do lekarza weterynarii. Weterynarz może zechcieć zbadać jego stolec pod kątem obecności pasożytów.

Wzrost Yorków ulega znacznemu spowolnieniu do czasu osiągnięcia przez nie dziewiątego miesiąca życia. W tej fazie pojawia się również dojrzałość płciowa. W tym wieku samice Yorków po raz pierwszy będą miały ruję. W końcu Yorki przestają rosnąć i wchodzą w wiek seniorski. Seniorat następuje w wieku od ośmiu do dziesięciu lat, ale niektóre mogą wejść w wiek senioralny wcześniej. Niezależnie od tego, czy Yorkie jest duży czy mały, ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o zakupie psa poznać jego wielkość.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts