Krótkowłosy yorkshire terrier – pielęgnacja

Krótkowłosy yorkshire terrier - pielęgnacja

Prawidłowa pielęgnacja Yorkshire Terriera obejmuje czyszczenie twarzy, uszu i okolic oczu. Należy również usuwać nieprzyjemne zapachy. Istnieje wiele sposobów pielęgnacji Yorkshire Terriera, w zależności od rasy i indywidualnych potrzeb psa. Jeśli szukasz wyjątkowo grubych chusteczek o miękkiej strukturze, wypróbuj Earthbath All Natural Grooming Wipes. Chusteczki te zawierają formułę z mango i mango.

Długowłosy yorkshire terrier

Yorkshire terrier długowłosy – pielęgnacja tej rasy jest niezbędna. Regularna pielęgnacja jest konieczna, aby utrzymać zdrową i atrakcyjną sierść psa. Zbyt częste kąpanie psa pozbawi go naturalnej wilgoci, pozostawiając suchą i zniszczoną skórę. Kąpiel zwiększa również niepokój psa, ponieważ Yorki boją się wody. Mogą nawet próbować uciec z wanny, wyślizgując się z niej.

Oprócz właściwej pielęgnacji i dbałości o zdrowie, Yorkshire teriery potrzebują odpowiedniego odżywiania. Wymagają one około 1 uncji wody na funt masy ciała. Idealnie byłoby, gdyby pies wypijał mniej więcej połowę tej ilości. Ilość ta może się jednak różnić w zależności od wieku i poziomu aktywności Twojego Yorka. Pamiętaj, aby zawsze mieć w pobliżu miskę ze świeżą wodą. Przed przywiezieniem psa do domu poświęć trochę czasu na zbadanie swojego nowego zwierzęcia i dowiedz się wszystkiego, co warto o nim wiedzieć.

Dbanie o czystość zębów szczeniaka

Utrzymanie zębów Yorkshire terriera krótkowłosego w czystości wymaga stałego wysiłku z Twojej strony, ale nie jest niemożliwe. Używanie szczoteczki na palec lub płynu do czyszczenia zębów jest doskonałym sposobem na utrzymanie zębów psa w czystości. Zacznij od delikatnego szczotkowania zębów palcami i pamiętaj, aby po zakończeniu czyszczenia szczeniaka dać mu dużo pochwał i smakołyków. Gdy szczeniak podrośnie i nauczy się korzystać ze szczoteczki do zębów, możesz stopniowo przejść do używania szczoteczki do zębów.

Wybór zdrowej karmy dla Twojego Yorka może pomóc w utrzymaniu zdrowia jego zębów i zapobieganiu chorobom dziąseł. Karmy wysokiej jakości zawierają enzymy i suplementy, które wspomagają mocne zęby. Twój Yorkie nigdy nie powinien jeść resztek ze stołu ani ludzkiego jedzenia. Próchnica zębów może prowadzić do zniszczenia kości szczęki, a nawet utraty zębów. Jednak podawanie karmy wysokiej jakości ma kluczowe znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia Twojego Yorka.

Zobacz też:  Czy yorkshire terrier może jeść czekoladę

Zapewnianie filtrowanej wody

Zapewnienie Twojemu krótkowłosemu Yorkowi filtrowanej wody jest koniecznością. Trudno wyobrazić sobie Yorka bez wody i wiele osób popełnia błąd, zakładając, że ich pies będzie pił wystarczająco dużo po powrocie do domu. Yorki nie są jednak przystosowane do spożywania ludzkiego jedzenia ani napojów, a woda, którą piją, jest często brudna. Zapewniając Yorkowi filtrowaną wodę, pomagasz mu zachować zdrowie.

Młode Yorkshire Teriery są podatne na bolesne choroby zwyrodnieniowe stawów biodrowych. Choroby te mogą prowadzić do ślepoty, jeśli nie są leczone, a większość z nich jest bolesna. Lekarz weterynarii będzie sprawdzał oczy Yorkshire Terriera podczas każdego badania. Może się to wydawać prostą czynnością, ale wiele chorób u psów wywołuje charakterystyczne kombinacje objawów. Lekarz weterynarii będzie w stanie stwierdzić, czy Twój Yorkie cierpi na jedną z tych chorób i zaproponować rozwiązania, które pozwolą uniknąć niepotrzebnego bólu.

Radzenie sobie z lękiem separacyjnym u Yorków

Radzenie sobie z lękiem separacyjnym u krótkowłosych Yorków może być trudne. Psy te są bardzo czułe i kiedy wychodzisz, mogą być nadmiernie podekscytowane. Jeśli tak się stanie, możesz zmniejszyć niepokój, ignorując psa przez 15 minut przed wyjściem. Następnie kontynuuj sesję treningową dopiero wtedy, gdy pies nieco się uspokoi. Niektóre Yorki mogą nawet sprawiać kłopoty, jeśli opuścisz dom na dłuższy czas.

Podczas fazy odczulania unikaj pozostawiania Yorka na dłuższy czas samego z innymi zwierzętami. Zamiast tego pozwalaj mu na częste przerwy, takie jak przerwy na toaletę i zabawę. Odwiedziny rodziny i przyjaciół to świetny sposób na urozmaicenie dnia i zapewnienie psu poczucia bezpieczeństwa. Pomocne mogą być również wizyty starszych członków rodziny. Odrobina czasu poświęcona Twojemu Yorkowi może w znacznym stopniu pomóc mu uporać się z lękiem separacyjnym.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts