Jaką karmę dla yorkshire terrier

Jaką karmę dla yorkshire terrier

W przeciwieństwie do innych ras, Yorkshire terriery mają więcej problemów z zębami niż wiele innych psów. Dlatego tak ważne jest dostarczanie im zalecanych dawek witamin i minerałów. Należy unikać umieszczania w ich miskach mokrej karmy, ponieważ prowadzi ona do odkładania się kamienia nazębnego. Witamina A pomaga budować mocne dziąsła, a witamina D reguluje poziom wapnia w organizmie. Inne niezbędne składniki odżywcze w diecie Twojego Yorka to sód, potas, wapń, żelazo i cynk. Witamina D reguluje również poziom wapnia i żelaza w organizmie. Wreszcie, jod i miedź są dobre dla Yorków.

Yorki potrzebują określonych składników odżywczych, aby utrzymać zdrową sierść. Na szczęście dostępnych jest kilka różnych marek karm dla psów małych ras. Jedną z najlepszych jest formuła BLUE Life Protection firmy Blue Buffalo, która jest produkowana wyłącznie z najwyższej jakości naturalnych składników. Podstawowym źródłem białka jest ryba, dzięki której sierść Twojego Yorka będzie wyglądać i czuć się jak najlepiej. Pełne ziarna zbóż to kolejny niezbędny składnik karmy dla Yorków, dostarczający węglowodanów złożonych, które wspomagają poziom energii u psa.

Innym dobrym rozwiązaniem jest sucha karma dla psów Hill’s Science Plan. Karma ta zawiera kwasy tłuszczowe omega-6, wapń, wysokiej jakości białka i przeciwutleniacze. Karma ta została wyprodukowana w USA i jest przeznaczona dla psów o wadze poniżej 25 funtów. Niestety, nie specjalizuje się ona w konkretnych problemach żołądkowych, o czym należy pamiętać, wybierając karmę dla swojego Yorka. Najlepiej więc najpierw zapoznać się z kilkoma poradnikami żywieniowymi, a dopiero potem podjąć decyzję.

Innym ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o wyborze rodzaju karmy dla Yorka jest opieka stomatologiczna. Yorki są podatne na problemy z zębami. Dlatego też powinieneś rozważyć podawanie im suchej karmy zamiast mokrej, ponieważ mokra karma może powodować próchnicę zębów i odkładanie się płytki nazębnej. Na szczęście mokrą i suchą karmę można mieszać. Sucha karma może również zawierać warzywa i dostarczać ważnych składników odżywczych. Ponadto zdrowa dieta ma zasadnicze znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia Twojego zwierzęcia.

Zobacz też:  Norwich Terrier - szczeniaki

W przeciwieństwie do kotów, psy nie potrzebują węglowodanów, ale potrzebują zdrowych źródeł węglowodanów. Zdrowe węglowodany, takie jak małe marchewki, herbatniki, kawałki sera i masło orzechowe są doskonałymi przysmakami dla Yorkshire terrierów. Chipsy ziemniaczane nie są jednak zdrowym wyborem jako pokarm dla Yorków. Chipsy ziemniaczane zawierają dużo sodu i tłuszczu. Jeśli chodzi o smakołyki, dr Mackay zaleca, aby Yorkshire teriery spożywały kawałki zwykłej karmy jako przysmaki, ale nie więcej niż łyżkę stołową lub dwie.

Kolejnym niezbędnym składnikiem odżywczym dla Twojego Yorka jest białko. Upewnij się, że podajesz swojemu psu mięso i inne mięśnie zwierzęce jako białko. Staraj się ograniczyć ilość zjadanego przez Yorka mięsa i dodawaj do niego małe porcje warzyw. Yorki powinny również jeść dużo owoców i warzyw, ponieważ są one pełne niezbędnych składników odżywczych. Mimo swojej reputacji większość Yorków je dobrze bez żadnej zachęty, dlatego ważne jest, aby podawać im prawdziwe pożywienie.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts