Co może jeść yorkshire terrier

Co może jeść yorkshire terrier

Yorki mają małe pyszczki, więc ich zęby są przepełnione. Jedzenie, które utknie pomiędzy zębami może powodować problemy stomatologiczne. Owoce zawierają dużo błonnika, witamin i minerałów i są bardzo dobre na trawienie. Dobrym wyborem są również gruszki, jabłka i grejpfruty. Wybieraj odmiany nieobrane, ponieważ zawierają dużo niewitaminy A i beta karotenu. Ponadto owoce te zawierają duże ilości witaminy C i potasu, które są korzystne dla zdrowia serca.

Yorki nie mogą jeść czekolady, winogron, rodzynek ani gumy bez cukru. Inne pokarmy, których należy unikać, to orzechy włoskie, orzechy makadamia i ciasto chlebowe zawierające drożdże. Podobnie, Twój Yorkie powinien unikać surowych jajek, karmy dla kotów i gotowanej fasoli. Ponadto, ciemna czekolada może powodować wymioty, biegunkę, nadmierne pragnienie, nadpobudliwość i nieprawidłowe bicie serca.

Yorki powinny być karmione wysokiej jakości karmą dla psów o bogatych wartościach odżywczych. Ich dieta powinna zawierać duże ilości białka, błonnika pokarmowego oraz owoców i warzyw. Ważne jest jednak, aby ograniczyć ilość węglowodanów w ich diecie. Zamiast tego należy wybierać karmy bogate w białko zwierzęce. Karma dla psa powinna składać się z tłuszczu i białka pochodzenia zwierzęcego, a węglowodany powinny pochodzić z naturalnych źródeł. Na przykład, powinieneś podawać psu tylko jedną filiżankę ryżu dziennie, ponieważ psy nie są w stanie znieść jego wysokiej zawartości tłuszczu.

Kalafior to pożywne warzywo, bogate w błonnik, witaminy i minerały. Yorki mogą bezpiecznie jeść surowy kalafior. Jednak gotowanie go ułatwia psu trawienie. Z przyjemnością zjedzą ugotowane na parze kawałki brokułów i kalafiora wymieszane razem. Poza tym dobrej jakości surowy kalafior jest również korzystny dla zdrowia Twojego psa. Jeśli chcesz podać swojemu Yorkowi smakołyk o korzystnym wpływie na zdrowie, spróbuj podać kombinację brokułów i kawałków kalafiora.

Jak wspomniano powyżej, odpowiednia ilość karmy dla Twojego Yorkshire Terriera zależy od jego wielkości. Jeden pies może ważyć 5 funtów, podczas gdy inny może być zbyt chudy. Najdokładniejszym sposobem określenia, ile powinien ważyć pies, jest sprawdzenie jego żeber. Małe Yorki powinny ważyć od 4 do 5 funtów, natomiast średnie od 6 do 7 funtów. Jeśli nie jesteś pewien, zawsze możesz skonsultować się z lekarzem weterynarii i poprosić go o zalecenia.

Zobacz też:  O jakiej porze najlepiej karmić yorkshire terriera

Chociaż yorki mają ogromny apetyt, ważne jest, aby monitorować ilość przyjmowanego przez psa pokarmu. Jeśli pomimo zjedzenia pełnego posiłku pies nadal jest głodny, możesz uzupełnić jego dietę o warzywa z puszki lub gotowane. Należy jednak pamiętać, aby unikać odmian słodzonych. Pamiętaj, że warzywa mają niską zawartość kalorii i pomagają psu czuć się sytym. Są również bardzo dobre dla zębów.

Dostępne są również karmy premium. Orijen Regional Red to świetny wybór dla tych, którzy chcą uzyskać szczupłą i zdrową masę ciała. Karma Orijen nie zawiera zbóż, a jej głównym białkiem jest ryba. Karma ta jest idealna dla psów, które nie są tak aktywne jak ich więksi koledzy. Karmy te zawierają więcej warzyw i owoców. W diecie psa zalecana jest niewielka porcja mięsa.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts