Czy yorkshire terriery są duże?

Czy yorkshire terriery są duże?

Być może zastanawiasz się: „Czy Yorkshire teriery są duże?”. Odpowiedź zależy od rasy. W zależności od budowy kości rodziców i wagi szczeniaka psy tej rasy mogą osiągnąć wagę od 8 do 10 funtów. Jeśli jednak nie wyhodujesz prawidłowo swojego yorka, możesz otrzymać wyjątkowo dużego psa, który będzie ważył 15 funtów. Na szczęście nie dzieje się tak w przypadku większości Yorków.

Jednym ze sposobów odpowiedzi na pytanie „Czy Yorkshire teriery są duże?” jest przyjrzenie się średniej wadze tej rasy na różnych etapach rozwoju. Po urodzeniu Yorki ważą od pół kilograma do pół kilograma i rosną do tej wielkości, gdy osiągną wiek około siedmiu lub ośmiu tygodni. W tym czasie Yorki otwierają oczy i zaczynają chodzić. Ich tempo wzrostu jest minimalne, ale szybkie.

Pomimo niewielkich rozmiarów, Yorkshire teriery są niezwykle lojalnymi towarzyszami i mogą być wspaniałymi zwierzętami domowymi. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że świetnie sprawdzają się w mieszkaniach, ale wymagają pewnych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak regularna pielęgnacja zębów. Nie są bezpieczne dla małych dzieci, ponieważ ich kości są delikatne. Jeśli planujesz przywieźć Yorka do domu, pamiętaj, że nie żyją one zbyt długo i mogą łatwo ulec urazom, jeśli przebywają w pobliżu małych dzieci.

Jeśli niepokoi Cię wielkość Twojego Yorka, ważne jest, abyś zbadał go u lekarza weterynarii. Otyłość jest poważnym problemem zdrowotnym u Yorkshire Terrierów i może pogłębiać inne problemy, takie jak bóle kręgosłupa, choroby serca i zaburzenia metaboliczne. Nie traktuj swojego Yorka jak niewolnika ludzkiego jedzenia, ponieważ może to doprowadzić do problemów w przyszłości.

Równie ciekawe:

Zobacz też:  Czy terrier może spać w budzie?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts