Jaki jest yorkshire terrier

Jaki jest yorkshire terrier

Yorkshire terrier jest rasą długowłosą, która słynie z lejącej się sierści. Proces zrzucania sierści jest podobny do ludzkiego włosa, a sierść teriera łatwo się łamie. Ponieważ sierść ta nie ma podszerstka, pies zrzuca tyle samo, co jego właściciel. Na szczęście długa żywotność Yorkshire terriera oznacza, że stosunkowo łatwo jest utrzymać psa w czystości i ładnym wyglądzie.

Yorkshire terrier jest rasą długowłosą o jedwabistej sierści i okrągłym, zaokrąglonym pysku. Gdy są młode, ich sierść jest brązowo-czarna. W miarę dojrzewania kolor sierści zmienia się na niebieski, stalowoszary lub opalony. Kolor sierści jest zazwyczaj czarny lub niebieski, ale może być dowolny. W wieku dorosłym sierść powinna być czarna lub niebieska od karku do ogona.

Jak wszystkie psy, Yorki potrzebują ruchu, aby zachować sprawność i zdrowie. Spacery są dobrym ćwiczeniem zarówno dla Ciebie, jak i Twojego pupila. Wystarczą jednak sporadyczne przejawy aktywności, takie jak gonitwa za piłką. Socjalizacja jest ważna dla tej rasy. Prawidłowo zsocjalizowany Yorkshire powinien mieć stado, aby czuć się bezpiecznie we własnym domu. Yorkshire Terrier może być wspaniałym towarzyszem zarówno dla starszych dzieci, jak i dla dorosłych.

Yorkshire terrier został po raz pierwszy uznany za rasę w 1885 roku przez AKC. Jedwabista sierść Yorkshire terriera była ceniona przez klasę robotniczą, a w XIX wieku rasa stała się modna. Jej popularność doprowadziła do zorganizowania pierwszej wystawy psów Yorkie, co pomogło w uznaniu Yorkshire za pożądane zwierzę domowe. Dziś Yorki są psami na kolanach i rozpieszczonymi towarzyszami.

Yorki różnią się znacznie wielkością, ale na ogół są mniejsze od przeciętnego psa. W zależności od wielkości mogą ważyć zaledwie 4 lub nawet 15 funtów. Jednak Yorki „filiżanki do herbaty” są bardziej podatne na problemy zdrowotne i zaburzenia genetyczne. Są inteligentne, chętne do zabawy i niezależne. I choć ich osobowość jest urocza, nie jest to pies dla każdego. Powinieneś wybrać psa w zależności od tego, jakiego temperamentu oczekujesz.

Zobacz też:  Boston terrier - historia rasy

Oprócz tego, że Yorkie są urocze, są również popularnymi zwierzętami domowymi wśród mieszkańców miast. Są długowieczne, hipoalergiczne, a ich sierść bardziej przypomina ludzkie włosy niż zwierzęce futro. Ta mała rasa psów doskonale nadaje się na psa stróżującego i zapewni wiele lat miłości i towarzystwa. Jeśli więc szukasz wiernego towarzysza, Yorkshire terrier może być dla Ciebie idealnym wyborem.

Yorkshire terrier jest bardzo popularny i stanowi dziewiątą pod względem popularności rasę psów w Stanach Zjednoczonych. Amerykański Kennel Club klasyfikuje go na dziewiątym miejscu wśród wszystkich ras psów. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem Yorkshire terriera do swojego domu, szukaj psa o spokojnym usposobieniu, dobrym wzroku i dobrym kolorze oczu. I zawsze upewnij się, że znalazłeś hodowcę wystawowego, ponieważ psy te są hodowane w celu spełnienia bardzo szczegółowych standardów.

Jednym z najpopularniejszych typów Yorkshire teriera jest zwykły Yorkshire. Terier ten jest najmniejszym psem na świecie i może ważyć od dwóch do siedmiu funtów. Rozpoznać go można po niebiesko-brązowym umaszczeniu i wesołym usposobieniu. Amerykański Kennel Club nie określa minimalnej wagi ani wzrostu, ale w 2006 r. Yorkshire terrier znalazł się na drugim miejscu pod względem popularności.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts