Jaka obrożę wybrać dla Yorkshire terriera

Jaka obrożę wybrać dla Yorkshire terriera

Jeśli szukasz obroży dla swojego nowego psa rasy Yorkshire terrier, musisz wziąć pod uwagę kilka różnych czynników przed dokonaniem zakupu. Obroża powinna chronić szyję i tchawicę szczeniaka przed uszkodzeniem. Yorki to delikatne psy, a noszenie obroży, która nie jest odpowiednio dopasowana, może doprowadzić do nadwyrężenia tchawicy lub zakrztuszenia.

Przede wszystkim istnieje wiele różnych rodzajów obroży dla psów. Jeden rodzaj obroży jest płaski, dzięki czemu obroża cały czas przylega do psa. Innym rodzajem obroży jest obroża typu martingale, która doskonale sprawdza się podczas szkolenia i w przypadku uciekinierów. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rozmiar obroży powinieneś kupić, zmierz szyję swojego psa za pomocą taśmy mierniczej. W Internecie oraz w wielu butikach zoologicznych można znaleźć wiele różnych obroży.

Innym ważnym czynnikiem jest wygoda obroży. Yorki mają zazwyczaj bardzo małą szyję, co może prowadzić do problemów z oddychaniem. Najlepsza jest obroża, która jest dobrze dopasowana i ma możliwość regulacji. Upewnij się, że szelki są wyposażone w elementy odblaskowe, aby Twój Yorkshire terrier był widoczny w warunkach słabego oświetlenia. Wybierz również obrożę wyposażoną w pierścienie antypoślizgowe, które skierują psa z powrotem do Ciebie, jeśli kiedykolwiek zacznie ciągnąć.

Do zmierzenia rozmiaru szyi psa można użyć miękkiej taśmy mierniczej lub długiego sznurka. Długość obroży powinna umożliwiać zmieszczenie dwóch palców między taśmą a szyją psa. Jest to bardzo ważne, ponieważ obroża, która uciska tchawicę psa, może spowodować zapadnięcie się szyi i wywołać napady kaszlu. Miękka obroża nie powinna powodować żadnego bólu ani dyskomfortu, ale miękka obroża może zapobiec zadławieniu się psa.

Obroża z taśmy nylonowej jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla Twojego psa. Obroża z taśmy nylonowej z bezpiecznym zapięciem jest również dobrym rozwiązaniem. Łańcuchy dławiące nie są bezpieczne dla małych psów, natomiast martingale są zabezpieczone przed ucieczką i działają podobnie jak łańcuchy dławiące. Obroże mogą być wykonane z nylonu, skóry lub metalowych łańcuszków. Ponieważ Yorkshire teriery są bardzo małe, upewnij się, że wybierzesz obrożę o dobrym stosunku ceny do jakości.

Zobacz też:  Na co może zachorować yorkshire terrier

Chociaż obroże nylonowe są dostępne w wielu różnych wzorach, łatwo mogą stać się śmierdzące. Jeśli zależy Ci na trwałej obroży, możesz zdecydować się na obroże z biotanu, które są wodoodporne i lekkie. Obroże skórzane są nieco droższe od biotanowych, ale są bardziej trwałe. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, obroże skórzane to kolejny świetny wybór. Są one zwykle trwalsze niż nylonowe i biotanowe. Obroże typu Martingale to doskonały wybór dla mniejszych psów.

Najpopularniejsze materiały, z których wykonane są szelki, to nylon i poliester. Skóra i nylon są ładne i estetyczne, ale nie są tak wytrzymałe jak skóra i mają skłonność do ocierania się o skórę psa. Uprzęże neoprenowe również zapewniają amortyzację, są łatwe do czyszczenia i odporne na nieprzyjemne zapachy. Powinieneś także poszukać szelek, które można regulować. Pomogą one Twojemu yorkowi utrzymać właściwą pozycję i zapobiegną ucieczce psa.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts