Yorkshire terrier jako pies rodzinny

Yorkshire terrier jako pies rodzinny

Yorkshire terrier to żywy, energiczny pies. Mimo że nie potrzebują dużo ruchu, Yorki uwielbiają się bawić. Ich wysoki popęd do zdobywania zwierzyny sprawia, że często gonią i bawią się wszystkim, co znajdzie się w zasięgu ich wzroku. W związku z tym konieczne jest regularne sprawdzanie, czy szczeniak nie gryzie wszystkiego dookoła. Oto kilka wskazówek, jak wychować szczęśliwego i dobrze wychowanego Yorkshire teriera.

Sierść Yorków jest kłopotliwa, jeśli nie jest często szczotkowana. Długie włosy mogą się zlepiać i powodować bolesne maty, które ciągną się za skórę. U długowłosych Yorkshire terierów należy również trymować okolice pachwin, aby utrzymać je w czystości. Regularne trymowanie pozwoli także utrzymać krótką i zadbaną sierść. Bądź jednak przygotowany na to, że Twój nowy członek rodziny będzie wymagał trochę pielęgnacji.

Yorkshire terrier jest doskonałym towarzyszem dla rodzin z dziećmi, ale musisz podjąć odpowiednie środki ostrożności. W przeciwieństwie do innych ras zabawek, Yorki nie są odporne na zimno i nie powinny być pozostawiane same sobie przez dłuższy czas. Dzieci powinny być nadzorowane podczas zabawy z Yorkshire terierem, ponieważ Yorki mogą być dość niezdarne. Nie zaleca się pozostawiania ich samych na dłużej niż godzinę, ponieważ może to spowodować, że staną się agresywne.

Yorkshire terrier jest doskonałym towarzyszem dla rodziny z dziećmi, ale nie radzi sobie dobrze, gdy jest pozostawiony sam sobie. Ten typ psa potrzebuje dużo uwagi i towarzystwa, a jeśli jego potrzeby społeczne nie są zaspokajane, może to powodować lęk separacyjny i złe zachowanie. Ponadto małe dzieci mogą być nieodpowiednie dla Yorków, ponieważ mogą je ugryźć lub ukąsić. Możesz również mieć do czynienia z upartym i bojaźliwym Yorkiem, dlatego warto wcześnie rozpocząć szkolenie Yorkshire terriera.

Pomimo niewielkich rozmiarów, Yorki mogą mieć bardzo silne osobowości. Ich żywiołowe osobowości nigdy nie cofną się przed niczym, a to dobra cecha dla psa rodzinnego. Pochodzą one z Yorkshire, ale były również popularne w niektórych częściach Lancashire i północnej Anglii. Istnieje jednak kilka problemów zdrowotnych związanych z Yorkshire terierem, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem szczeniaka. Ten artykuł pomoże Ci zdecydować, czy Yorkshire jest odpowiedni dla Twojej rodziny.

Zobacz też:  Czy Pitbull terier lubi dzieci?

Pielęgnacja Yorkshire terriera jest istotną częścią opieki nad psem. Długowłosy Yorkshire powinien być szczotkowany codziennie. Zęby i dziąsła Yorków mogą być trudne w pielęgnacji i mogą u nich wystąpić problemy stomatologiczne. Ich zęby są bardzo małe, dlatego należy poddawać je profesjonalnemu czyszczeniu co najmniej dwa razy do roku. Jeśli martwisz się o opiekę stomatologiczną, rozważ program higieny jamy ustnej dla Twojego Yorkshire teriera.

Sierść Yorków jest zaskakująco bujna. Ich sierść jest ciemno-stalowo-niebieska na grzbiecie, a na klatce piersiowej i twarzy jest w odcieniach brązu. Ponieważ sierść Yorków jest tak długa i lejąca się, łatwo się plącze. Pielęgnacja sierści Yorkshire terriera jest podobna do pielęgnacji sierści własnej, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby Twój pupil wyglądał wspaniale.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts