Na co może zachorować yorkshire terrier

Na co może zachorować yorkshire terrier

 

Yorki są podatne na kilka chorób i schorzeń. W tym artykule omówimy niektóre z nich, w tym Leptospirozę, hipoglikemię, zaćmę i alergię skórną. Jeśli Twój Yorkie jest podatny na jakąś chorobę, pamiętaj o wizycie u lekarza weterynarii w celu podjęcia leczenia. W niektórych przypadkach objawy mogą nie zagrażać życiu, ale powinieneś zwracać uwagę na oznaki choroby.

Leptospiroza

Podstawowym sposobem leczenia leptospirozy u psów jest terapia płynami. Pomaga to odwrócić proces odwodnienia. Psom można podawać leki przeciwwymiotne, aby ograniczyć wymioty, można też zastosować zgłębnik do żołądka, aby je odżywić. W ciężkich przypadkach, takich jak krwotok, konieczna może być transfuzja krwi. Czas trwania leczenia może zależeć od objawów i nasilenia zakażenia. Aby określić stopień ciężkości leptospirozy, właściciel psa musi jak najszybciej udać się do lekarza weterynarii.

Hipoglikemia

Leczenie hipoglikemii u Yorkshire terrierów polega na usunięciu przyczyny tego stanu. Większość przypadków hipoglikemii u psów ma charakter samoograniczający się i wymaga jedynie zmierzenia poziomu cukru w małej kropli krwi. Metoda ta jest pomocna w przypadku psów z hipoglikemią, ponieważ zmniejsza ryzyko jej nawrotu. Lekarz weterynarii może wykonać test glukometryczny w celu zdiagnozowania stanu chorobowego i ustalenia jego przyczyny.

Zaćma

We wczesnym stadium Twój Yorkshire terrier może nie być dotknięty zaćmą, która występuje stosunkowo często. Jednak w miarę postępu choroby i powiększania się zmętnienia soczewki, stan ten może stać się poważny. Twój pies zacznie się dziwnie i powoli zachowywać, a nawet może oślepnąć. Aby zapobiec zaćmie, ważne jest, aby Twój pies był poddawany rutynowym badaniom i wizytom kontrolnym u lekarza weterynarii.

Alergia skórna

Jeśli Twój Yorkshire terrier nieustannie się drapie, przyczyną może być alergia skórna. Atopowe zapalenie skóry może sprawić, że Twój pupil oszaleje z powodu niekontrolowanego swędzenia i gryzienia skóry. Jeśli nie zostanie to szybko wyleczone, pies może nawet dostać infekcji. Aby wyleczyć alergię skórną u Twojego Yorkshire terriera, musisz najpierw zrozumieć jej przyczynę. Stan ten jest często spowodowany kombinacją czynników.

Nowotwory

W 2004 r. Yorkshire Terrier o imieniu Bella Boo powiadomił swoich właścicieli o guzku na klatce piersiowej. Jedenastoletni pies nie chciał spać w swoim zwykłym miejscu, zamiast tego próbował położyć się na ich klatce piersiowej. Po trzech tygodniach Bella Boo zaczęła płakać. Lekarze weterynarii byli zdezorientowani jej zachowaniem, ale ostatecznie zdiagnozowali u niej raka. Psi guzek okazał się słabo zróżnicowanym czerniakiem.

Zobacz też:  Yorkshire terrier - usposobienie

Nietolerancja pokarmowa

Jednym ze sposobów, w jaki Yorkshire terrier może zachorować, jest nietolerancja pokarmowa. Yorkshire terrier nie może jeść winogron, rodzynek i czekolady. Nie wolno mu również spożywać nabiału, jaj i ciasta chlebowego zawierającego drożdże. Inne pokarmy niedozwolone dla Yorkshire teriera to gotowana fasola, kukurydza i gałka muszkatołowa. Alergie pokarmowe u Yorkshire terriera mogą prowadzić do niewydolności nerek.

Choroby serca

Jeśli Twój yorkie wykazuje objawy choroby serca, powinieneś niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza. Schorzenie to jest bardzo częste u psów małych ras, ale jego rozpoznanie jest często trudne. Objawy choroby serca charakteryzują się kaszlem i trudnościami w oddychaniu. Przewlekły kaszel jest częstym objawem obrzęku płuc, czyli nagromadzenia płynu w płucach. Powiększone serce uciska na tchawicę i drażni ją, co powoduje kaszel.

Zaburzenia układu kostnego

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak rozpoznać zaburzenia układu kostnego u swojego Yorka, nie jesteś sam. Yorkshire Teriery mogą być podatne na wiele różnych chorób, od wścieklizny po parwowirozę. Na szczęście wielu z tych chorób można uniknąć dzięki odpowiednim szczepieniom. Poniżej wymieniono niektóre z najczęściej występujących chorób u tej rasy. Jeśli u Twojego psa wystąpi którykolwiek z tych objawów, prawdopodobnie nadszedł czas, aby skontaktować się z lekarzem weterynarii.

Nowotwory układu rozrodczego

Yorkshire terrier jest narażony na ryzyko rozwoju nowotworów układu rozrodczego, w tym raka jajnika i macicy. Choroby te występują częściej u starszych psów, które nie były kastrowane. Wczesne wykrycie może zapobiec rozprzestrzenianiu się guzów nowotworowych. Większość guzów jajnika jest łagodna i może być zauważona przez właściciela, ale nie wszystkie guzy są widoczne. Małe guzy mogą być nieszkodliwe, ale większe powinny być zbadane przez lekarza weterynarii.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts