Yorkshire terrier – usposobienie

Yorkshire terrier - usposobienie

Przy wyborze psa rasy Yorkshire terrier należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Niezależnie od osobistych preferencji, przed nabyciem psa należy wziąć pod uwagę usposobienie Yorkshire terriera. W zależności od temperamentu psa, może on być radością lub cierpieniem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o usposobieniu psa. Pamiętaj, że wszystkie psy mają swoje dziwactwa! Te dziwaczne nawyki mogą być zabawne, ale nie powinny być powodem do odrzucenia ich.

Jeśli zdecydujesz się na Yorkshire teriera do towarzystwa, musisz mieć świadomość, że rasa ta ma pewne problemy zdrowotne. Może on cierpieć na zwyrodnieniową chorobę stawów biodrowych, chorobę Legg-Calve-Perthesa, która wpływa na staw biodrowy i łączącą go kość udową. Niektóre z tych schorzeń mają charakter przejściowy, natomiast poważniejsze przypadki mogą wymagać operacji. Zwichnięcie rzepki jest kolejnym częstym problemem wśród Yorkshire Terrierów i może wystąpić nagle po upadku lub stopniowo z upływem czasu. W rezultacie niektóre Yorki mogą nawet przestać chodzić. Fizykoterapia i leki przeciwzapalne mogą pomóc w złagodzeniu objawów, ale może być konieczna operacja.

Yorkshire terrier pochodzi z północnej Anglii z 1800 roku. Początkowo był wykorzystywany jako pies pracujący, do polowania na szczury w kopalniach i fabrykach odzieży. Rasa ta została najpierw nazwana Broken-Haired Scotch Terrier, ale pozostała w tej formie przez dziewięć lat, dopóki pewien reporter nie zasugerował zmiany nazwy. Nazwę zmieniono na Yorkshire terrier po tym, jak reporter wspomniał, że małe szkockie teriery są dumne ze swojego dziedzictwa.

Yorkshire terrier – usposobienie ma wiele wspólnego z tym, jak zachowuje się w stosunku do innych psów. Jak w przypadku każdej rasy, ważne jest, aby nadzorować interakcje psa z innymi psami, a jeśli nie chcesz zostawiać ich samych, nie wahaj się adoptować Yorkshire teriera jako towarzysza. Poza tym, że Yorkshire terrier jest doskonałym zwierzęciem rodzinnym, jego usposobienie odzwierciedla jego wyjątkowy temperament.

Zobacz też:  Jaki jest najlepszy terrier dla rodziny

Yorkshire terrier – usposobienie sprawia, że pies ten jest idealny dla rodzin z dziećmi, ale należy pamiętać, że wymaga on szkolenia. Ponieważ Yorki są małe, już od szczenięctwa muszą być socjalizowane z innymi zwierzętami domowymi. Dopóki dzieci są pod opieką, nie będą sprawiać psu problemów. Mogą jednak być zazdrosne, jeśli myślą, że są jedynymi zwierzętami w domu. Jeśli szukasz zwierzęcia, które będzie pasowało do Twojego domu, Yorkshire terrier jest prawdopodobnie dobrym wyborem.

Mimo że są skore do zabawy i żywiołowe, teriery mogą być bardzo aktywne i wymagają codziennych ćwiczeń. Są bardzo energiczne i aktywne, a przy tym świetnie sprawdzają się jako psy stróżujące. Należy jednak pamiętać, że usposobienie i osobowość Yorkshire teriera może być zupełnie inna niż u osoby prowadzącej siedzący tryb życia. Jeśli mieszkasz w mieście, nie powinieneś oczekiwać, że Twój terier będzie dogadywał się z innymi zwierzętami. Najlepiej jest trzymać go na smyczy, gdy przebywa na zewnątrz.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts