Czy terrier może spać w budzie?

Czy terrier może spać w budzie?

Chociaż możesz chcieć trzymać swojego psa w budzie przez cały czas, powinieneś zapewnić mu odpowiednią ilość miejsca, w którym będzie mógł się wygodnie rozłożyć. Psy śpią, kiedy jest im wygodnie, mają całkowicie opróżnione pęcherze i są zmęczone. Dostateczna ilość snu sprawi, że będziesz bardziej cierpliwy w stosunku do swojego pupila i będziesz miał więcej energii na zabawę z psem.

Wiele osób używa budy lub klatki do trzymania swoich szczeniąt, kiedy są one małe i muszą być trzymane w zamknięciu. Jednak kiedy szczeniak dorasta, wiele osób przestawia się na legowisko dla psa. Legowisko dla psa powinno zapewniać odpowiedni poziom komfortu, zwłaszcza w przypadku starszych psów lub psów z problemami ze stawami. Pamiętaj, że na rytm dobowy Twojego psa wpływa światło. Dlatego też ciemne i ciche otoczenie może być idealne dla snu Twojego psa.

Aby zapewnić psu komfort, używaj posłania i zabawek odpowiednich do spania. Zabawka w kształcie puzzli z jedzeniem lub wydrążona zabawka zapewni Twojemu pupilowi zajęcie. Jeśli używasz drucianej klatki, przykryj ją prześcieradłem, aby wyglądała jak legowisko. Większość psów dobrze czuje się w ciemnym otoczeniu, które jest podobne do warunków, jakie panowałyby, gdyby pozostawiono je w jasnym pokoju.

Niektórzy ludzie używają budy jako sypialni, ale można ją również trzymać w innych częściach domu. Upewnij się tylko, że Twój pies ma budę odpowiedniej wielkości. Musi być ona wystarczająco duża, aby pomieścić zarówno ciało psa, jak i jego kończyny. W przeciwnym razie pies będzie korzystał z łazienki tam, gdzie śpi, dlatego lepiej będzie, jeśli ustawisz ją w kącie.

Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniej klatki dla swojego psa, możesz wypróbować jedno z wielu dostępnych na rynku legowisk dla psów. Legowiska dla psów są doskonałym kompromisem między klatką a łóżkiem. Legowiska dla psów są dostępne we wszystkich kształtach, rozmiarach, kolorach i z różnych materiałów. Niektóre z nich mają nawet szyte poduszki, pluszowe materiały i przypominają prawdziwe meble. Niezależnie od tego, czy masz klatkę czy legowisko, ważne jest, aby pies dobrze spał.

Zobacz też:  Airedale terrier szczeniak - opieka

Inną kwestią jest to, czy pies powinien spać w budce, czy też nie. Chociaż psy są zazwyczaj w stanie utrzymać pęcherz przez 12 godzin, młode szczeniaki mogą wymagać częstego wyprowadzania na przerwę na załatwienie się do toalety. Dorosłe psy mogą oczywiście spać dłużej, jeśli miały już pewne doświadczenie z pobytem w klatce. W takich przypadkach najlepiej jest często wyprowadzać psa w nocy.

Jednym z najlepszych sposobów na nauczenie psa spania w klatce jest stosowanie pozytywnych wzmocnień. W ten sposób klatka staje się dla psa miejscem, w którym czuje się komfortowo i bezpiecznie. Klatka dla psa staje się jak sypialnia dziecka. Pies zmęczony lub zdenerwowany znajdzie w niej ukojenie. Co więcej, psy mają naturalny instynkt do życia w jamie. Z tego powodu większość psów łatwo przystosowuje się do klatki.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts