Terrier miniaturka – pielęgnacja

Terrier miniaturka - pielęgnacja

Jeśli masz teriera miniaturowego, być może zastanawiasz się, co robić z tą małą rasą. W tym artykule znajdziesz kilka podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji teriera miniaturowego. Pierwszym krokiem jest zapewnienie swojemu nowemu pupilowi wielu pozytywnych doświadczeń. Teriery miniaturowe mogą być wspaniałym zwierzakiem dla rodziny z dziećmi w każdym wieku. Potrzebują one dużo ruchu i stymulacji, aby zachować sprawność umysłu.

Jaskra jest bolesną chorobą oczu, która nieleczona może prowadzić do ślepoty. Objawy obejmują łzawienie oczu, zaczerwienienie białej części oczu i mrużenie oczu. Jeśli u Twojego zwierzęcia występuje jaskra, możesz zauważyć zaczerwienienie i stan zapalny w oku. Jeśli u Twojego zwierzęcia wystąpi którykolwiek z tych objawów, czas umówić się na wizytę u lekarza weterynarii.

Dieta Twojego teriera miniaturowego ma kluczowe znaczenie. Choć kuszące może być podawanie psu jak największej ilości smakołyków, należy pamiętać, że psy tej rasy są podatne na alergie. Oznacza to, że powinieneś ograniczyć nawyki żywieniowe swojego psa do określonych pór dnia. Jeśli chcesz zabrać swojego psa na przygodę, pamiętaj, aby mieć go zawsze przy sobie i staraj się trzymać go na smyczy tak często, jak to możliwe.

Twój terier miniaturowy powinien co roku odwiedzać lekarza weterynarii. Najlepszym sposobem na stwierdzenie, czy Twój pies cierpi na tę przypadłość, jest przeprowadzenie przez lekarza weterynarii pełnego badania fizykalnego. Lekarz weterynarii będzie w stanie określić, czy u Twojego zwierzęcia występuje ta choroba i zaproponować najlepszy sposób leczenia. Będzie on w stanie zdiagnozować ewentualne problemy z sercem i określić najlepsze metody leczenia. Warto regularnie poddawać zwierzę badaniom kontrolnym, aby zapobiec wystąpieniu jakichkolwiek problemów u szczeniaka.

Miniaturowy Bull Terrier jest bardzo energiczną rasą. Potrzebują dużo ruchu, aby spalić całą swoją energię. Należy zabierać je na codzienne spacery i bawić się z nimi w gry, które pozwolą im biegać, ganiać się i uciekać. Upewnij się, że nauczyłeś swojego Miniature Bull Terriera kilku komend, dzięki którym będzie mógł zachować spokój. Jeśli nie znają tych komend, może być im bardzo trudno się oswoić.

Zobacz też:  Jakie są odmiany terriera niemieckiego

Powinieneś często sprawdzać, czy uszy Twojego teriera miniaturowego nie są zaczerwienione lub nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu. Jeśli zauważysz zaczerwienienie, jest to oznaka infekcji. Jeśli zauważysz nieprzyjemny zapach, możesz użyć delikatnego środka do czyszczenia uszu o zrównoważonym pH, aby zapobiec infekcji. Powinieneś również często sprawdzać łapy i jamę ustną swojego teriera miniaturowego, aby zapobiec rozwojowi problemów. Właściwa pielęgnacja może zapobiec temu, aby typowe problemy stały się poważne i wymagały leczenia chirurgicznego.

Chociaż Miniaturowy fox terrier jest psem wesołym, nie dogaduje się z dziećmi. Jest bardzo aktywny i hałaśliwy. Potrzebuje dużo uwagi i czasu ze swoim właścicielem. Nie radzi sobie również dobrze z innymi zwierzętami domowymi, w tym chomikami, myszami i myszoskoczkami. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem teriera miniaturowego, przed zakupem zapoznaj się z poradami dotyczącymi jego pielęgnacji.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts