Czy Yorkshire terrier lubi dzieci

Czy Yorkshire terrier lubi dzieci

Czy Yorkshire Terrier lubi dzieci? Jeśli tak, to jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć. Psy tej rasy są bardzo figlarne i uwielbiają się bawić. Dzieci powinny jednak przebywać w pobliżu psów, zwłaszcza tych młodszych, pod nadzorem. Yorki powinny być traktowane delikatnie. Dzieci mogą również bawić się ze swoim pupilem, podając mu niewielkie ilości smakołyków. Jeśli chcesz, aby Twój Yorkie lepiej czuł się w towarzystwie dzieci, postaraj się zaangażować dziecko w opiekę nad nim. Zabawa z psem to doskonały sposób na nawiązanie więzi z dzieckiem.

Jeśli Twój Yorkie jest ciekawy Twojego dziecka, spróbuj najpierw zapoznać go z jego zapachem. Unikaj pozwalania psu Yorkie na zabawę ubrankami dziecka lub innymi przedmiotami. Zawsze przypominaj psu, że to on jest odpowiedzialny za te przedmioty. Pamiętaj, aby praktykować zasady szacunku wobec dziecka i szczeniaka. Pamiętaj, że najlepiej jest zachować spokój w pobliżu dzieci, aby pies się nie przestraszył.

Odpowiedź zależy od wieku Twojego dziecka. Yorkshire terriery mają zwykle krótki temperament, więc łatwo się frustrują. Musisz wyjaśnić szczeniakowi, w jakim wieku jest Twoje dziecko, aby mógł być dla niego łagodny. Jeśli dziecko ma mniej niż dziesięć lat, warto rozważyć zakup psa innej rasy. Nie oczekuj jednak, że będą one lubiły dzieci. Renomowany hodowca umieści Yorkshire terriera tylko z dziećmi, które mają co najmniej 10 lat.

Równie ciekawe:

Zobacz też:  Airedale terrier szczeniak - opieka
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts